Express-Miejski.pl

Turystyczne porządki w Srebrnej Górze

W Srebrnej Górze już wkrótce powstanie specjalna trasa, która będzie obejmować największe atrakcje okolic fot.: mp

Po wielu tygodniach oczekiwania swoje bramy otwierają największe atrakcje turystyczne regionu. 

Coraz większy napływ odwiedzających sprawia, że w mieszkańcach małych społeczności pojawiają się ciekawe pomysły. W Srebrnej Górze już wkrótce powstanie specjalna trasa, która będzie obejmować największe atrakcje turystyczne okolic. Trasa będzie przebiegała po kilkunastu punktach, które będą opisane również dźwiękowo. Nowa propozycja połączona z pięknem Fortu Donjon i niezwykłością Fortu Spitzberg Ostróg sprawi, że turyści będą mogli spędzić w okolicy cały dzień!

Z inicjatywy kierujących srebrnogórską Twierdzą już od najbliższego weekendu do gminy Stoszowice będzie można dojechać specjalnym autobusem z Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska. Taka forma turystyki jest szczególnie promowana poza granicami naszego kraju np. w Portugalii.

Mając na uwadze dbałość o jak największą atrakcyjność odwiedzin urokliwego miasteczka, sołtys Srebrnej Góry wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Twierdzy, Ostrogu i GOKSiRu wkrótce podejmie próbę uporządkowania starego Cmentarza Ewangelickiego i udostępnienia go zwiedzającym. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, że cmentarz został zapomniany zaraz po II wojnie światowej.

Już 18 czerwca (czwartek) o godzinie 10 zorganizowane będzie wielkie sprzątanie miejsc historycznych. Na pomocników po zakończonej akcji będzie czekała pyszna niespodzianka!

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Turystyczne porządki w Srebrnej Górze

    2020-06-10 14:10:00

    gość: ~Mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    Brawo! Super inicjatywa. Oby tylko dopisała frekwencja :)

REKLAMA