Express-Miejski.pl

Inwestycje w Gminie Ząbkowice Śląskie przebiegają zgodnie z planem

Inwestycje w gminie Ząbkowice Śląskie przebiegają zgodnie z planem fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pomimo trudności, jakie w funkcjonowaniu samorządu niesie ze sobą epidemia, Gmina Ząbkowice Śląskie funkcjonuje normalnie, również jeśli chodzi o prowadzone inwestycje.

Samorząd zakończył już prace związane z remontem budynku po dawnych księgach wieczystych, gdzie powstało 30 dodatkowych miejsc żłobkowych. Łącznie jest ich już dokładnie 101. W sferze oświatowej przebudowywana jest także instalacja przeciwpożarowa w Szkole Podstawowej nr 1, co znacząco poprawi bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli, pracowników i rodziców.

W bardzo dobrym tempie wykonawca buduje także boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2. - To bardzo ważna inwestycja, bo nie tylko szkoła, ale całe Osiedle Pallotyńskie czeka na to boisko, które będzie służyć wszystkim mieszkańcom osiedla, poprawi bazę sportową szkoły i całej gminy - czytamy na stronie ząbkowickiego urzędu.

Zgodnie z planem prowadzona jest także rewitalizacja parku miejskiego przy ul. Powstańców Warszawy (część parku za wiaduktem kolejowym, z oczkiem wodnym). Wykonawcą jest lokalna firma Zbylbruk. Niebawem rozpoczną się również prace w parku znajdującym sie między ul. Żeromskiego i ul. Kusocińskiego (przy stadionie). Je także wykona lokalna firma - Kribud ze Zwróconej.

Jeśli chodzi o Zwróconą to właśnie tam została wyremontowana także kolejna na terenach wiejskich droga wewnętrzna.

em24.pl

1

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Inwestycje w Gminie Ząbkowice Śląskie przebiegają zgodnie z planem

    2020-05-13 14:08:04

    gość: ~Sąsiad

    ostatnio dodany post

    Inwestycje zaczęte i wykonywane to super. Ale co dalej jak wpływy do kasy gminy z podatków prawie o połowę mniejsze a na 15.05 ma wpływać II rata podatku od nieruchomości a tu cieńko. Kasa w urzędzie pracy leży jako wsparcie małych firm po 5000 zł a starosta z dyrektorką grają w ciula no i kasy do gminy nie będzie teraz no i potem bo małe firmy padną a są w sumie znacznym płatnikiem. Starosta podaj się do dymisji razem z dyrektorką, jak nie potraficie to na szczaw i mirabelki. W Ząbkowickim POKO nie ma nikogo mądrego który potrafi zarządzać, ludzie ogarnijcie się.

REKLAMA