Express-Miejski.pl

Prace postępują zgodnie z planem. Na „Kamienieckich Dołach” powstaje tor krosowy dla rowerzystów

Tor krossowy dla rowerzystów ma być odpowiedzią na potrzeby przede wszystkim młodych mieszkańców gminy chętnie uprawiających jazdę wyczynową na rowerze - informuje wójt Marcin Czerniec fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

W Kamieńcu Ząbkowickim trwa jedna z większych inwestycji sportowych w ostatnim czasie na terenie powiatu ząbkowickiego. To budowa nowego centrum sportowo-rekreacyjnego.

Jak zapewnia Marcin Czerniec, wójt gmiy Kamieniec Ząbkowicki, aktualnie rozpoczeła się realizacja kolejnego etapu tego projektu. - To budowa toru krosowego dla naszych młodych mieszkańców chętnie uprawiających jazdę wyczynową na rowerze. Dotąd niektórzy ostro jeździli w obszarze parku pałacowego. W powstającym obecnie miejscu można będzie szusować bezpiecznie na specjalnie przygotowanym do tego torze. Myślę, że fani tej formy rekreacji będą bardzo zadowoleni - mówi włodarz kamienieckiej gminy.

Projekt zagospodarowania terenu obejmuje wykonanie:

- pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej (wymiary 55 metrów x 100 metrów) o nawierzchni trawiastej wraz z trybunami o konstrukcji stalowej, dwoma budkami dla zawodników rezerwowych, ogrodzeniem i piłkochwytami
- boiska treningowego do piłki nożnej o wymiarach 30 metrów x 65 metrów o nawierzchni trawiastej, również z budkami dla zawodników rezerwowych, ogrodzeniem i piłkochwytami.
- placu zabaw, który będzie podzielony na strefę zabawy i strefę rowerową
zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe o pojemności 8 metrów sześciennych
- ciągów pieszych i pieszo-jezdnych do obsługi boisk i placu zabaw
- oświetlenia

GALERIA Z PRAC PROWADZONYCH NA TERENIE OBIEKTU WYKONANYCH NA POCZĄTKU KWIETNIA [KLIK]

Realizacją zadania zajmuje się firma P&D Przemysław Drabik z Brzegu Dolnego. Łączny koszt całej inwestycji to kwota oscylująca w granicach 4.5 mln zł, z czego gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzyma na ten cel dofinansowanie otrzyma 1.1 mln zł dofinansowania ze środków zewnętrznych. Taką deklarację w październiku 2018 roku złożył Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki podczas wizyty w Kamieńcu Ząbkowickim.

Obraz może zawierać: na zewnątrz i przyroda

em24.pl

4

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Prace postępują zgodnie z planem. Na „Kamienieckich Dołach” powstaje tor krosowy dla rowerzystów

  2020-04-24 18:55:21

  gość: ~Gyak

  Skoro pan wójt tak się troszczy o potrzeby młodych ludzi, to dlaczego nie ogłosi przetargu na budowę skateparku?

 • 2020-04-24 21:19:12

  gość: ~Kołek

  A gdzie jakieś zaplecze? Szatnie, natryski itp?

 • 2020-04-24 21:26:52

  gość: ~Ijd

  @~Kołek
  Baraki i toi toiu będą haha

 • 2020-04-26 14:21:03

  gość: ~007

  ostatnio dodany post

  Jestem pełen podziwu dla determinacji wójta gminy Kamieniec Ząbkowicki w dążeniu do celu, kolejna inwestycja która była obiecana jest realizowana na naszej ziemi ja jestem zadowolony i wielu normalnych mieszkańców też. Cieszę się, że pomimo tylu przeszkód ze strony opozyji nie udało im się tego zatrzymać i fajny teren uzyska nową funkcję.

REKLAMA