Express-Miejski.pl

Zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej przedłużone do końca kwietnia

Prace remontowe przy ulicy Grunwaldzkiej w Bardzie fot.: Gmina Bardo

Zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej przedłużone zostało do końca kwietnia. Zalecane jest korzystanie z objazdu od ulicy Polnej.

Prace remontowe pomimo sytuacji epidemiologicznej trwają, a ze względu na niskie natężenie ruchu spowodowane między innymi zamkniętą szkołą oraz opóźnieniem rozpoczęcia sezonu turystycznego postępują zdecydowanie szybciej niż przewidywał harmonogram prac, stąd też decyzja o czasowym zamknięciu ulicy.  

- Czasowe zamknięcie dla niektórych może okazać się uciążliwe, za co przepraszamy, ale naszym celem jest ukończenie remontu zdecydowanie przed wskazanym pierwotnie terminem, czyli przed końcem sierpnia 2020 roku - informuje burmistrz Krzysztof Żegański.

Aktualnie od skrzyżowania z ulicą Polną i Chabrową wykonana została górna warstwa podbudowy wraz z kanalizacją deszczową. Wkrótce nastąpią także prace związane z montażem słupów oświetleniowych. Najprawdopodobniej już w czwartek, tj. 23 kwietnia wykonawca rozpocznie układanie warstwy wiążącej z asfaltobetonu. Z kolei na odcinku skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z Kolejową trwają prace związane z układaniem krawężników oraz korytowaniem jezdni.

Na ukończeniu jest wykonanie kanalizacji deszczowej. W tym tygodniu wykonawca rozpocznie układanie warstwy podbudowy tłuczniowej. Warstwa wiążąca na tym odcinku powinna pojawić się już w kolejnym tygodniu.

Ponadto informujemy, że w związku z prowadzonymi na ul. Grunwaldzkiej robotami drogowymi, ustalony w obowiązującym harmonogramie wywozu odpadów komunalnych na dzień 23 kwietnia (czwartek) odbiór odpadów zmieszanych z nieruchomości znajdujących się przy ul. Grunwaldzkiej, zostaje przeniesiony na dzień 27 kwietnia (poniedziałek).

Mając na uwadze, że 27 kwietnia br. firma ENERIS Surowce S.A. będzie odbierała z innych rejonów naszej gminy również odpady BIO, informujemy, że w tym dniu odbiór odpadów zmieszanych z ww. nieruchomości będzie odbywał się od godziny 6 do godziny 9. 27 kwietnia, po godzinie 9, nie będzie już możliwości odebrania odpadów zmieszanych z nieruchomości znajdujących się przy ul. Grunwaldzkiej. Jednocześnie przypominamy o konieczności wystawienia pojemników w dniu odbioru, przed godziną 6.

Gmina Bardo

5

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zamknięcie ulicy Grunwaldzkiej przedłużone do końca kwietnia

  2020-04-21 14:27:27

  gość: ~ciekawy

  A gdzie jest skrzyżowanie ulicy Polnej z Kolejową? Dla kolegi pytam.

 • 2020-04-21 19:16:39

  gość: ~Jurys

  @~ciekawy
  W tekście nie ma wzmianki o takim skrzyżowaniu

 • 2020-04-21 21:02:33

  gość: ~Ciekawy

  @~Jurys
  Już nie. Zostało poprawione po moim komentarzu.

 • 2020-04-21 21:05:44

  gość: ~Ciekawy

  @~Jurys
  Tekst źródłowy niepoprawiony

  http://www.bardo.pl/przedluzenie-terminu-zamkniecia-ul-grunwaldzkiej-i-zmiana-terminu-odbioru-odpadow-dla-ul-grunwaldzkiej.html

 • 2020-04-21 21:46:37

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  a czy na tej inwestycji,wzorem poprzednich,można coś przytulić????

REKLAMA