Express-Miejski.pl

Niemal 500 tys. zł dla samorządów z powiatu ząbkowickiego. Wszystko na zakup sprzętu do nauki z domu

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Blisko pół miliona złotych trafi do samorządów z terenu powiatu ząbkowickiego na zakup sprzętu niezbędnego do zdalnego nauczania w ramach programu „Zdalna Szkoła”.

490 tys. zł to łączna suma, którą osiem samorządów (siedem gmin + powiat) z terenu powiatu ząbkowickiego otrzyma na zakup sprzętu służącego uczniom i nauczycielom do pracy zdalnej w domu. O dotacji na kwotę blisko 60 tys. zł poinformowała już gmina Stoszowice, której wniosek jako pierwszy został zatwierdzony do dofinansowania.

- We wtorek kolejne 20 laptopów, niezbędnych do zdalnego nauczania, trafi do uczniów z naszej gminy w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Zamówiony towar już jest w drodze, lada moment zostanie przekazany uczniom, którzy bez tego nie mogą realizować lekcji on-line. Na ten cel pozyskaliśmy 59 827 zł, bez wkładu własnego gminy. Dzięki poprzednio realizowanym projektom edukacyjnym i inwestycjom w sprzęt informatyczny zakupiliśmy kilkadziesiąt komputerów przenośnych, które w dobie kryzysu są przekazywane i bedą służyć uczniom do pracy zdalnej w domu - informuje Paweł Gancarz, wójt gminy Stoszowice i dodaje, że samorząd robi wszystko, aby pomóc uczniom uczyć się w domach.

Pozostałe samorządy mogą liczyć na wsparcie w wysokości:

  • Powiat Ząbkowicki - 80 tys. zł
  • Gmina Ząbkowice Śląskie - 70 tys. zł
  • Gmina Ziębice - 70 tys. zł
  • Gmina Bardo - 60 tys. zł
  • Gmina Kamieniec Ząbkowicki - 60 tys. zł
  • Gmina Złoty Stok - 45 tys. zł
  • Gmina Ciepłowody - 45 tys. zł

Głównym kryterium przydziału jednostek samorządu terytorialnego do poszczególnych kategorii była liczba uczniów. Umowy z pozostałymi samorządami z terenu powiatu ząbkowickiego zostaną podpisane w kolejnych dniach, bowiem już samo złożenie wniosku jest gwarancją wypłaty środkówSprzęt trafi bądź już trafił* do najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży, które nie mają w domu komputerów lub też dostępu do internetu, przez co nie mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych on-line.

Warto przypomnieć, że od 25 marca lekcje on-line są obowiązkowe.

*Jeśli samorząd zakupił sprzęt po 16 marca 2020 roku, to można było go ująć we wniosku o dofinansowanie, co też uczyniła np. gmina Ząbkowice Śląskie. Dzięki temu sprzęt niezbędny do nauki on-line jest już w gminie, choc samorząd formalnie nie podpisał jeszcze umowy w ramach programu i czeka na swoją kolej.

em24.pl

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA