Express-Miejski.pl

Szukają firmy, która opracuje dokumentację. W planach budowa m.in. hali magazynowo-produkcyjnej

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła zapytanie ofertowe na realizację zadania publicznego pn.: „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Ząbkowicach Śląskich".

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz kosztorysowej i przetargowej dla potrzeb uzbrojenia działki w podstrefie ekonomicznej na terenie Ząbkowic Śląskich wraz z chodnikiem dla pieszych, oświetleniem, odwodnieniem itp.

Swoje oferty potencjalni wykonawcy mogą składać do 10 kwietnia do godz. 10 w ząbkowickim urzędzie miejskim, a realizacja zadania ma zakończyć się najpóźniej do końca września bieżącego roku.

Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w ząbkowickiej podstrefie ekonomicznej ma być kolejnym krokiem do przyciągnięcia inwestorów do Ząbkowic Śląskich. Zgodnie z ubiegłoroczną deklaracją, po uzbrojeniu terenu Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie mogła przystąpić do budowy hali produkcyjno-magazynowej na terenie Ząbkowic Śląskich. Podobne hale mają stanąć również w Wałbrzychu i Jaworzynie Śląskiej, Nysie i Brzegu, a także w wielkopolskiej Wrześni. Gotowe obiekty, przeznaczone głównie pod wynajem lub leasing, mają zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną terenów strefowych znajdujących się w tych miejscowościach.

Hala zostanie wyposażona z zaplecze biurowe i socjalne oraz infrastrukturę zewnętrzną: parkingi, place manewrowe oraz teren zielony. Koszt budowy jednego obiektu wyniesie około 20 mln złotych.

– To oferta, która powinna szczególnie zainteresować małe i średnie przedsiębiorstwa, gdyż istnieje możliwość zagospodarowania jedynie części hali. Takie rozwiązanie znacząco zmniejsza początkowe koszty inwestycji i daje możliwość dostosowania obiektu do swoich potrzeb. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z preferencji w postaci ulgi w podatku dochodowym – mówił podczas październikowej konferencji prasowej prezes wałbrzyskiej strefy Piotr Sosiński.

Kamil Zieliński, wiceprezes WSSE „Invest-Park”, podkreślał wówczas, że to największa inwestycja własna w historii wałbrzyskiej strefy. - Od początku funkcjonowania spółka na rozwój infrastruktury wydała blisko 280 mln zł. Program budowy hal, który zrealizujemy w ciągu najbliższych trzech lat to niemal połowa tej kwoty – mówił Zieliński.

Obecnie w ząbkowickiej podstrefie ekonomicznej działają dwie firmy - Baud Industries oraz Biomasa Partner Group. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz budowa hali ma być magnesem, który przyciągnie następnych przedsiębiorców do zainwestowania w Ząbkowicach Śląskich i pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Szukają firmy, która opracuje dokumentację. W planach budowa m.in. hali magazynowo-produkcyjnej

  2020-04-08 23:03:46

  gość: ~Mieszkaniec

  Przecież tam nie ma miejsca na cokolwiek. Taka strefa dla poważnych inwestorów ? To kpina! Zobaczcie na strefę ekonomiczną w Bielawie Kłodzku Świdnicy czy Dzierżoniowie. To kpina! Tu wciąż będzie rozdawał karty Legrand który udowodnia od lat wraz ze swoimi podwykonawcami że Ząbkowiczan można traktować jak śmieci. Nie mają tu konkurencji i wykorzystują to że do Wrocławia jest kawał drogi i nie każdy może być poza domem 10 do 12 godzin zwłaszcza jak się ma małe dzieci:( ps.ciekawe dlaczego nasze miasto ma coraz mniej mieszkańców a zarazem jest coraz piękniejsze?

 • 2020-04-09 08:46:02

  gość: ~123

  @~Mieszkaniec
  Wyburzymy kościół i miejsce się znajdzie.

 • 2020-04-09 10:55:19

  gość: ~obywatel

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec W Ząbkowicach jest chociaż Legrand, co my mamy powiedzieć, w Ziębicach nie ma praktycznie nic, żadnej pracy. Jedyne co jest to połączenie PKP z Wrocławiem.

REKLAMA