Express-Miejski.pl

Ile osób przebywa na kwarantannie w poszczególnych gminach? Stan na dzień 26 marca

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Z dnia na dzień rośnie liczba osób objętych 14-dniową kwarantanną na terenie powiatu ząbkowickiego. Na dzień 26 marca wzrosła ona do 219.

Spośród wszystkich osób objętych kwarantanną na terenie powiatu ząbkowickiego, 181 to osoby, które wróciły do kraju z zagranicy

Na oddziale zakaźnym w specjalistycznym szpitalu przebywa jedna osoba z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Wobec 28 zastosowano nadzór epidemiologiczny. Są to dane sanepidu na dzień 26 marca, godz. 15.00.

Osoby objęte kwarantanną - podział na gminy (kliknij na obrazek, aby powiększyć):

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Jak informuje lek. med. Krystyna Szymańska, dyrektor ząbkowickiego sanepidu, dotychczas (stan na 27 marca, godz. 9) na terenie powiatu ząbkowickiego nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Dyrektor placówki przedstawiła także informację o liczbie przeprowadzanych testów na koronawirusa dla mieszkańców powiatu ząbkowickiego, o którą wnioskowaliśmy na prośbę Czytelników.

Jesteś objęty kwarantanną domową? Zainstaluj w swoim telefonie aplikację Ministerstwa Cyfryzacji i ułatw służbom pracę. Wszystkim osobom objętym kwarantanną przypominamy, iż za jej złamanie grozi kara grzywny aktualnie sięgająca nawet do 30 tys. zł.

Kwarantanna koronawirus

KOMENTARZE ZOSTAŁY WYŁĄCZONE.

ms. / em24.pl

REKLAMA