Express-Miejski.pl

Ile osób przebywa na kwarantannie w poszczególnych gminach? Stan na 24 marca

Wszystkim osobom objętym kwarantanną przypominamy, iż za jej złamanie grozi kara grzywny aktualnie sięgająca nawet do 30 tys. zł. Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanych miejscach fot.: policja

Z dnia na dzień na terenie powiatu ząbkowickiego zwiększa się liczba osób objęta kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym.

Jest to głównie spowodowane coraz większą ilością rodaków wracających z zagranicy. Najwięcej osób, jeśli chodzi o gminy z terenu powiatu ząbkowickiego, objętych kwarantanną było na terenie gminy Ziębice (stan na dzień 24 marca).

Dane dla poszczególnych gmin na dzień 24 marca przedstawiały się następująco:

Z najświeższych danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śląskich wynika, że na dzień 25 marca, godz. 15 liczba osób objęta kwarantanną wzrosła do 189 (w tym 153 osoby objęte obowiązkową kwarantanną dla osób przyjeżdżających do kraju z zagranicy).

Jak informuje inspektor ds. ochrony zdrowia Bartosz Roman - kierownik Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich, dotychczas (stan na 26 marca, godz. 11.30) na terenie powiatu ząbkowickiego nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Liczne zapytania Czytelników dotyczące tego, ile aktualnie wykonano testów na terenie powiatu ząbkowickiego, zostały przesłane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śląskich. W przypadku otrzymania takiej informacji niezwłocznie opublikujemy ją w osobnym artykule.

Jesteś objęty kwarantanną domową? Zainstaluj w swoim telefonie aplikację Ministerstwa Cyfryzacji i ułatw służbom pracę. Wszystkim osobom objętym kwarantanną przypominamy, iż za jej złamanie grozi kara grzywny aktualnie sięgająca nawet do 30 tys. zł

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ile osób przebywa na kwarantannie w poszczególnych gminach? Stan na 24 marca

    2020-03-26 12:52:15

    gość: ~Yeti

    ostatnio dodany post

    Ile osób już zakończyło 14 dniową kwarantannę i czy ich zwolnienie z kwarantanny poprzedzone jest zrobieniem testu?

REKLAMA