Express-Miejski.pl

Koronawirus: Są pierwsze potwierdzone przypadki zakażeń w sąsiednich powiatach

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay

W powiecie ząbkowickim wciąż nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem. Są natomiast potwierdzone przypadki w powiatach dzierżoniowskim, kłodzkim i strzelińskim.

Pierwszy odnotowano 19 marca na terenie powiatu strzelińskiego. To mężczyzna w średnim wieku, pracownik jednej z tamtejszych fabryk. W kolejnych dniach Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Strzelinie poinformowała jeszcze o kolejnych dwóch pozytywnych testach na COVID-19. Jedna z osób, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, na co dzień nie przebywa na terenie powiatu strzelińskiego, jednak z racji zameldowania, w statystykach jest brana pod uwagę jako mieszkaniec powiatu strzelińskiego.

24 marca stwierdzono zakażenie koronawirusem u mieszkanki Kudowy-Zdroju (powiat kłodzki). Kobieta jest leczona w specjalistycznym szpitalu w Wałbrzychu. Wcześniej nie była poddawana kwarantannie, ani też nie przebywała za granicą w ostatnim czasie. 71 osób, które mogły mieć kontakt z zarażoną, zostanie poddanych kwarantannie. Personel medyczny, który miał kontakt bezpośredni, został poddawany testom na obecność koronawirusa. Wyniki nie są jeszcze znane. Jak mówił starosta kłodzki Maciej Awiżeń, można przypuszczać, że kobieta mogła zostać zarażona przez obcokrajowców, którzy w Kudowie-Zdroju przebywali jako turyści.

W powiecie dzierżoniowskim pierwszy przypadek zachorowania stwierdzono 25 marca u mężczyzny w średnim wieku z gminy wiejskiej Łagiewniki. Przebywał on w kwaratannie. Sanepid po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku u mężczyzny ustalił z kim miał on kontakt w okresie, w którym nie był objęty kwarantanną i wszystkie te osoby zostały odizolowane na czas 14 dni.

Z najnowszych danych (stan na 25 marca, godz. 15) Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śląskich na oddziale zakaźnym w szpitalu nie przebywa żadna osoba z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Do 189 wzrosła natomiast liczba osób objętych kwarantanną (w tym 153 osoby objęte obowiązkową kwarantanną dla osób przyjeżdżających do kraju z zagranicy), a wobec 24 zastosowano nadzór epidemiologiczny

Dotychczas nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem na terenie powiatu ząbkowickiego.

em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Koronawirus: Są pierwsze przypadki zakażeń w sąsiednich powiatach

  2020-03-26 11:05:25

  gość: ~Yeti

  W ościennych powiatach wykonują testy.Ile wykonano w naszym?

 • 2020-03-26 11:46:10

  gość: ~Zibi

  @~Yeti
  A co to da?Dzis test pokaze wynik negatywny a za trzy dni moze byc inny I co?Każdego dnia mają robic wszystkim testy?

 • 2020-03-26 11:19:26

  gość: ~Bea 48

  W powiecie ząbkowickim wciąż nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem ?? kwestia czasu, 189 liczba osób objętych kwarantanną 24 nadzór ? zdrowi wszyscy nie bedą. Ale daj Boże !

 • 2020-03-26 11:42:22

  gość: ~Obywatel

  Będzie i u nas dopóki ludzie będą na spacery do marketów chodzić , wozić dzieci na korepetycje plątać się bez sensu po miejscowościach a nie będą siedzieli w domu to ta zaraza będzie się roznosić. Dopóki ta choroba nie jest opanowana siedźcie w domu nic nie jest ważniejsze niż życie ludzkie

 • 2020-03-26 18:04:32

  gość: ~Ero

  ostatnio dodany post

  @~Obywatel
  Korepetycje na Tbsach?

 • 2020-03-26 11:58:31

  gość: ~Abc

  Chodzą sluchy ze w Ząbkowicach jest pierwszy przypadek.Podobno namiot będzie rozkładany przed szpitalem

 • 2020-03-26 13:12:19

  gość: ~Bulgotek

  @~Abc
  Już rozłożony namiot

 • 2020-03-26 13:49:44

  gość: ~Sąsiad

  @~Bulgotek
  Bardzo dobrze, przede wszystkim prewencja, nie ma innego sposobu na zatrzymanie. Zostań w domu.

 • 2020-03-26 14:59:29

  gość: ~Zatroskany

  W ząbkowickim parku przy ul. Sienkiewicza dzisiaj grupka chłopaków urządziła sobie spotkanie towarzyskie: było piwko, papierosy i pogawędki. Taka beztroska i głupota zarazem. Zgłoszono to na policję i jak zobaczyli patrol, to szybko się rozeszli. Ludzie proszę reagujcie na takie przypadki, tu naprawdę chodzi o dobro nas wszystkich!

REKLAMA