ZLF: FC Ponalewce mistrzem II ligi. Prawo gry w I lidze wywalczyli też Sajdersi

Finały XVII edycji II ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu

Finały XVII edycji II ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu fot.: ZCSiR w Ząbkowicach Śląskich

FC Ponalewce, trzecia drużyna sezonu zasadniczego, okazała się najlepsza w finałach i mogła świętować mistrzostwo II ligi XVII edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

Finały z udziałem czterech najlepszych zespołów sezonu zasadniczego rozpoczęły się 1 marca od godz. 17 na parkiecie hali Słonecznej. Faworytem rozgrywek byli Sajdersi, którzy w sezonie zasadniczym nie stracili nawet punktu, a w swoich szeregach mieli najskuteczniejszego strzelca Radosława Grzywniaka. W pierwszym półfinale Sajdersi zgodnie z planem rozbili 7:1 (3:0) Cis Brzeźnica i awansowali do wielkiego finału. W drugim meczu, którego stawką był awans do finału i jednocześnie zapewnienie sobie gry w I lidze w przyszłym sezonie, FC Ponalewce pokonało po rzutach karnych Gang Dyrektora Józefa.

Wyniki meczów półfinałowych:

Sajdersi 7:1 (3:0) Cis Brzeźnica
Bramki: Radosław Grzywniak x3, Norbert Bilski, Maksymilian Gralec x2, Dawid Woźniak - Łukasz Poręba

Gang Dyrektora Jóżefa 2:2 (1:1) (rz. k. 1:2) FC Ponalewce
Bramki: Łukasz Ścigaj, Krzysztof Kłusowski - Kamil Sojka, Piotr Fudali

Mecz o trzecie miejsce:

Cis Brzeźnica 7:3 (3:1) Gang Dyrektora Józefa
Bramki: Łukasz Poręba x2, Piotr Piątkiewicz x2, Kacper Poręba, Tomasz Piątkiewicz, Patryk Łuka - Łukasz Ścigaj, Przemysław Dawidowicz x2

W finale FC Ponalewce szybko objęło prowadzenie po trafieniu Macieja Rudego, jednak Sajdersi równie szybko zdołali odpowiedzieć na gola rywali. Później do przerwy strzelali już jednak tylko gracze FC Ponalewce, a konkretnie Kamil Sojka, który skompletował hat-tricka.

Po zmianie stron Sajdersi zdobyli drugiego gola i wydawało się, że są jeszcze w stanie nawiązać walkę. Ich nadzieje na korzystny wynik rozwiał jednak Sojka, a trafienie z 38. minuty gry na 5:3 było dla Sajdersów tylko trafieniem na otarcie łez.