Express-Miejski.pl

Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Na terenie województwa dolnośląskiego - podobnie jak w całym kraju – nie ma potwierdzonych przypadków obecności wirusa SARS – CoV-2.

27 lutego Wojewoda Dolnośląski zorganizował dwie narady robocze, w których uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w  rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne. Wojewoda Dolnośląski pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami Rządu RP.

Według stanu na dzień 27 lutego służby sanitarne Wojewody Dolnośląskiego oceniły stan zagrożenia dla naszego regionu jako niski. Ustalono, że:

a) liczba osób objętych izolacja lub kwarantanną wynosi 16,
b) liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym  wynosi 178,
c) liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV wynosi 9.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją służby medyczne na bieżąco modyfikują niezbędne komunikaty i dostosowują adekwatnie do potrzeb działania prewencyjne. Dziś (28.02.2020) w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej we Wrocławiu przy ul.. M. Skłodowskiej – Curie 73/77 rozpoczęło działalność laboratorium analityczne przygotowane infrastrukturalnie i personalnie do diagnostyki wirusa SARS – CoV-2.

Dla potrzeb społeczeństwa uruchomiona została także specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji o postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

W związku z alarmującymi doniesieniami z Włoch oraz rozprzestrzenianiem się wirusa SARS – CoV-2, Wojewoda Dolnośląski apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa zdrowotnego oraz o kierowanie się wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Przydatne linki:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/nowy-koronawirus-sars-cov-2-zalecenia-2/

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem

  2020-02-28 18:54:47

  gość: ~jurek 0725

  a w Łodzi ?

 • 2020-02-28 20:03:51

  gość: ~Ja

  A jak rozwinęła się akcja w szkole w Złoty Stoku,potwierdził się przypadek? pojechali z tym chłopcem na badania?

 • 2020-02-29 15:16:31

  gość: ~123

  ostatnio dodany post

  Najważniejsze, że biznes się kręci. Ceny maseczek i płynów do dezynfekcji skoczyly o kilkaset procent. Jak jeszcze zaczną znikać artykuły spożywcze z długim terminem to Pinokio będzie zacierał ręce z wpływów z podatków. Szkoda,że przy okazji inflacja pier.. lnie

REKLAMA