Express-Miejski.pl

Trwają zapisy do Dziennego Domu Opieki Medycznej w Ząbkowicach Śląskich [dokumenty do pobrania]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

1 kwietnia zostanie otwarty Dzienny Dom Opieki Medycznej dla mieszkańców powiatu ząbkowickiego. Placówka będze mieściła się przy ul. 1 Maja 9 w Ząbkowicach Śląskich.

Jak informowaliśmy w pierwszej połowie lutego, oferta Dziennego Domu Opieki Medycznej skierowana jest do osób niesamodzielnych, potrzebujących wsparcia, dodatkowej opieki i pomocy w powrocie do zdrowia po przebytej w ciągu ostatnich 12 miesięcy hospitalizacji.

Z usług Dziennego Domu Opieki Medycznej bezpłatnie będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu ząbkowickiego, w szczególności osoby powyżej 65 roku życia, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką rodziny i lekarza rodzinnego i pielęgniarskiego, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego.

Czas pobytu w domu opieki zostanie ustalony przez zespół terapeutyczny indywidualnie dla każdego pacjenta i będzie trwał od 30 do 120 dni roboczych. Placówka będzie funkcjonowała przez cały rok, we wszystkie dni robocze, przez co najmniej 8 godzin dziennie.

Informacje i wstępna rekrutacja już ruszyła. O kolejności przyjęć decyduje stan zdrowia pacjenta oraz kolejność zgłoszeń. Dokumenty można składać w rejestracji w Oddziale Rehabilitacji Dziennej w Ząbkowicach Śląskich przy ul. 1 Maja 9. Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel tel. 530 429 727 w godzinach 8-15 oraz e-mail: ddom@bczwroc.pl

Korzystanie ze świadczeń  Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM) jest bezpłatne. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje dotyczace funkcjonowania DDOM oraz wzory dokumentów:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA