Express-Miejski.pl

Niemal 41 tys. zł zebrano na koncercie charytatywnym! Jest już cała potrzebna kwota na leczenie Olka

Koncert charytatywny „Gwardia na ratunek Olkowi” fot.: Henryk Wajda

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zbiórkę dla 11-latka z Ziębic wsparli najbliżsi śp. Patryka, który podobnie jak Olek walczył z nowotworem, jednak nie zdążył wykorzystać zebranej kwoty na swoje leczenie.

 - Takie sytuacje rozrywają serca, ale uświadamiają, że dobro zawsze wraca. Rodzina śp. Patryka postanowiła przekazać brakujące środki, których Patryk nie zdążył wykorzystać. Ten piękny gest sprawił, że najbliżsi Olka nie muszą martwić się już o środki na leczenie. Mamy już 100 proc. środków na terapię. To fantastyczna chwila, w której dobro trafia do kolejnego potrzebującego dziecka - tak brzmi najnowszy komunikat w sprawie zbiórki dla 11-letniego Aleksandra Bilińskiego z Ziębic.

Brakująca kwota w wysokości ponad 400 tys. zł jest już na subkoncie Olka w fundacji, której chłopiec jest podopiecznym. Wczoraj w Ziębicach odbył się również koncert charytatywny, na którym zbierano środki na leczenie 11-latka. W Ziębickim Centrum Kultury pojawiły się setki ludzi z sercami otwartymi na pomoc Olkowi. Brali udział w licytacjach, uczestniczyli w zabawach, przekazywali fanty na licytację, występowali... jednym zdaniem robili wszystko, by choć w najmniejszym stopniu przyczynić się do pomocy Olkowi. Podczas kilkugodzinnej imprezy na leczenie chłopca udało się zebrać dokładnie 40 956,63 zł!

 [Gwardia Olka z Przemysławem Pohrybieniukiem - Prezesem Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową poczas przekazywania pieniędzy zebranych podczas koncertu]

- Najlepszym podsumowaniem imprezy niech będzie fakt, że przy pomocy KGW Malwinki udało nam się sprzedać ponad 130 blach ciast. To tylko świadczy o tym, jak dużo ludzi chciało pomóc i przyczyniło się do pomocy Olkowi - mówi Barbara Szpilarewicz, współorganizatorka wydarzenia.

Wśród licytacji największym zainteresowaniem cieszyły się sportowe gadżety. Koszulka Piotra Zielińskiego z autografem w barwach klub SSC Napoli została wylicytowana za okrągły tysiąc, a Łukasza Piszczka za 1.1 tys. zł. Do licytacji włączyła się także Kopalnia Surowców Mineralnych „Byczeń” przekazując na licytację...100 ton piasku, które wylicytowano za 1.3 tys. zł. Portret Olka namalowany przez Magdalenę Lis także osiągnął sumę okrągłego tysiąca, koszulka Gwardii Olka z autografem 11-letniego bohatera została wylicytowana za 300 zł, a kurs prawa jazdy ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Łukasza Bielińskiego wpadł w ręce przyszłego kierowcy za 900 zł.

- Dziękujemy z całego serca w imieniu Olka. Jesteście wielcy - mówi Witek Wiśniewski, kolejny z organizatorów, a także główny prowadzący imprezę.

Organizatorami koncertu charytatywnego w Ziębicach byli Gwardziści z Gwardii Olka w osobach: Witka Wiśniewskiego, Barbary Szpilarewicz, Edyty Sopuch, Oliwii Sopuch, Anety Leńskiej, Katarzyny Malickiej-Kuzimskiej, Małgorzaty Domaradzkiej i Pawła Kusia. Na scenie wystąpili: zespół taneczny Aktan, Aneta Leńska, Jagoda Pierzak i Milena Regner, Ola Szpilarewicz, Martyna Salawa, Oliwia Sopuch, Chór Gwardii, Kwintet Vivo, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ziębicach i druhny z OSP Lubnów. Swoją obecnością Gwardię Olka wsparł również burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, który nie tylko pojawił się na koncercie, ale brał aktywny udział w licytacji.

Aleksander Biliński ma 11 lat. O jego chorobie pisaliśmy wielokrotnie. U chłopca niedawno stwierdzono czwarty nawrót ostrej białaczki limfoblastycznej, a uratować może go tylko terapia CAR-T, której koszt wynosi niebagatelną sumę 1,5 mln złotych. Jest to najnowocześniejsza metoda leczenia polegająca na przeprogramowaniu limfocytów T w krwi Olka tak, aby potrafiły same wykrywać i niszczyć komórki nowotworowe. Więcej o chorobie Olka i jego kilkuletniej walce można przeczytać na stronie zbiórki na portalu Się Pomaga - Ratunek dla Olka [KLIK].

ms. / em24.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Niemal 41 tys. zł zebrano na koncercie charytatywnym! Jest już cała potrzebna kwota na leczenie Olka

  2020-02-24 20:13:01

  gość: ~Ewa

  Kochani. Jesteście najlepsza gwardia na świecie. To jest piękne. To Cud
  . Tak cuda się zdarzają i to właśnie stało się w Ziebicach dzięki mieszkańcom miasta i gminy którzy pokazali że są Wspaniałymi Ludźmi. Ogromne podziękowania. Olus walcz. Kochamy Cię.

 • 2020-02-24 20:48:28

  gość: ~Ewa

  @~Ewa
  Witek Ty jesteś Nasz. Ziebicki. Zawsze jesteś na posterunku. Dziękuję z całego serca

 • 2020-02-24 21:24:32

  gość: ~Poldek

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-02-24 21:53:09

  gość: ~Ja

  @~Poldek
  No nie na tej imprezie to jest pewne

 • 2020-02-25 07:29:24

  gość: ~Igła

  @~Poldek w igielniku.

 • 2020-02-24 22:14:49

  gość: ~Wszyscy

  Łzy w oczach ,to jest nie samowite ,potężna moc wszystkich serc.
  Olek wracaj do nas jak najszybszej
  Jesteśmy z Tobą całymi sercami.

 • 2020-02-25 06:06:28

  gość: ~Ziębice

  To że ktoś nie był na tej wspaniałej charytatywnej imprezie to nie znaczy że nie pomaga. Jest strona siepomaga gdzie wielu ludzi wpłaciło kasę A nie mogło być na akcji.

 • 2020-02-25 07:52:39

  gość: ~Uczestnik

  @~Ziębice
  Oczywiście, że tak dużo osób pomagało przez Siepomaga i za to ogromne podziękowania. Ale przykre trochę,że ani Burmistrz ani zastępca nie znaleźli chwili żeby przyjść..

 • 2020-02-25 11:12:46

  gość: ~bcz

  Zamiast się cieszyć że kwota jest uzbierana to próbujesz oczerniac kogoś że ktoś nie mógł przyjść. Ja jestem wdzięczny tysiącom osób w calej Polsce, anonimowych którzy wplacili pieniądze na konto fundacji. Bez których nie bylo by takiej sumy.

 • 2020-02-25 08:14:42

  gość: ~Były Ziębiczanin

  Dajcie spokuj Burmistrzowi wszędzie nie morze być.

 • 2020-02-25 08:52:14

  gość: ~Po

  Był szef Ząbkowickich struktur PO do których należy nasz burmistrz nie wszędzie musi być....

 • 2020-02-25 11:54:24

  gość: ~Lizus

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-02-25 13:22:01

  gość: ~Kasjer

  ostatnio dodany post

  A tacy nie było.

REKLAMA