Express-Miejski.pl

11-letni ziębiczanin znów toczy walkę o życie. „Gwardia Olka” wspiera chłopca i organizuje koncert

Olek wraz ze swoim młodszym bratem fot.: mp

Mieszkańcy powiatu i nie tylko znów pokazują swoje wielkie serca. Grupa pod nazwą „Gwardia Olka” ponownie walczy o życie 11-letniego Aleksandra Bilińskiego z Ziębic.

U chłopca stwierdzono czwarty nawrót ostrej białaczki limfoblastycznej, a uratować może go tylko terapia CAR-T, której koszt wynosi niebagatelną sumę 1,5 mln złotych. Jest to najnowocześniejsza metoda leczenia polegająca na przeprogramowaniu limfocytów T w krwi Olka tak, aby potrafiły same wykrywać i niszczyć komórki nowotworowe. Grupa spontanicznie zaprasza nowych znajomych w swoje szeregi, a także organizuje licytacje, zbiórki, akcje w szkołach, zakładach pracy i na portalach społecznościowych.

Do zebrania pozostało jeszcze pół miliona złotych. Gwardziści postanowili zorganizować więce kolejny charytatywny, aby nieco przybliżyć się do tej sumy. Już w najbliższą niedzielę od godzin porannych w Ziębickim Centrum Kultury bedą gromadzić się ludzie dobrych serc, a start koncertu zaplanowany jest na godz. 14.  

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Będą koncerty lokalnych artystów, degustacje, prezentacje oraz licytacje, podczas których będzie można wylicytować m.in. koszulki sportowców z autografami, sportowe gadżety, vouchery na usługi,  kursy i wycieczki, ale nie tylko. Organizatorzy zapewniają, że wśród przedmiotów licytacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie.

- O życie Olka walczymy wspólnie już 7 rok. Dla wielu z nas stał się częścią rodziny. Teraz jest ostatnia szansa na uratowanie Jego życia. Wspólnie pomóżmy Olkowi wygrać wojnę z białaczką! - mówi Witek Wiśniewski, współorganizator wydarzenia.

Najważniejszy jest jednak czas! Życie Olka kosztuje teraz niemal 1,5 miliona złotych. Pieniądze, które są nie do zdobycia dla pojedynczej osoby, mogą być całkiem realne w momencie gdy w akcję angażuje się „Gwardia Olka”, a także wiele osób z różnych stron nie tylko Polski, ale i świata.

Olka można także wspierać poprzez portal Się Pomaga, gdzie utworzono zbiórkę, na którą wpłacane są środki na leczenie 11-letniego ziębiczanina. Tam znajdują się także szczegółowe informacje dotyczące choroby chłopca.

RATUNEK DLA OLKA [KLIK]

ms. / em24.pl

REKLAMA