Express-Miejski.pl

Świetlica wiejska w Muszkowicach oficjalnie otwarta [foto]

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Muszkowicach fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 lutego w Muszkowicach (gm. Ciepłowody) odbyło się uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej. Wśród gości zaproszonych pojawił się m.in. poseł Marcin Gwóźdź.

- Nasze wieloletnie marzenie stało się faktem. Dzięki starniom wielu osób i instytucji możemy dziś świętować tak ważne dla nas wydarzenie. Powstało miejsce, które pozwoli na spotkania i zabawę, a co za tym idzie, jeszcze większą integrację naszej społeczności - mówił sołtys Paweł Kopeć, witając wszystkich gości, którzy o godz. 12 pojawili się przed świetlicą wiejską. Wśród nich byli m.in. poseł Marcin Gwóźdź, wójt Łukasz Białkowski, Jacek Wolski - przewodniczący Rady Gminy Ciepłowody, radni Rady Powiatu Ząbkowickiego, radni gminy Ciepłowody, zaproszeni goście reprezentujący stowarzyszenia i instytucje, a także mieszkańców Muszkowic.

W dalszej części wydarzenia głos zabrał wójt Łukasz Białkowski, który w skrócie przedstawił całą historię starań o dofinansowanie świetlicy, bez którego jej budowa nie byłaby możliwa. - Podczas jednej z pierwszych wizyt w Muszkowicach już w roli wójta gminy Ciepłowody nie składałem obietnic, że wybudujemy świetlicę, choć wiedziałem, że jest to inwestycja bardzo wyczekiwana przez społeczeństwo. Podkreślałem, że jeżeli tylko pozwolą na to finanse gminy, ale przede wszystkim otrzymamy wsparcie zewnętrzne, to będziemy intensywnie myśleć nad budową obiektu. Po kilku latach udało nam się dopiąć swego. Mam nadzieję, że świetlica będzie służyła wszystkich mieszkańcom sołectwa i gościom - mówił włodarz ciepłowodzkiej gminy. Wymienił też grono osób, które przyczyniły się do powstania obiektu, a byli to zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy pełniący swoje funkcje na różnych szczeblach.

Budowy nowego obiektu mieszkańcom Muszkowic i władzom gminy gratulowali też poseł Marcin Gwóźdź i radny powiatowy Marian Kozyra. W imieniu radnych głos zabrali też przewodniczący rady gminy Jacek Wolski i radny Damian Cieślik. Były też drobne upominki, które na ręce sołtysa Pawła Kopcia złożyli m.in. władze gminy i przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich z Ciepłowód.

Oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej zakończyło poświęcenie obiektu przez ks. Wiesława Rymarczyka - proboszcza parafii Henryków oraz przecięcie wstęgi, którego dokonali: poseł Marcin Gwóźdź, wójt Łukasz Białkowski, Jacek Wolski - przewodniczący Rady Gminy Ciepłowody, sołtys Paweł Kopeć oraz najmłodsza i najstarsza mieszkanka sołectwa.

Po oficjalnym otwarciu wewnątrz świetlicy wiejskiej miał miejsce poczęstunek dla mieszkańców i gości.

Budowa obiektu została wykonana przez Zakład Ogólnobudowlany - Bogdan Kubik z Ziębic. Wartość realizacji zadania to kwota ponad 600 tys. zł.

Sporą część tej kwoty Gmina Ciepłowody zdołała pokryć z dofinansowania w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki zewnętrzne, jakie otrzymał samorząd opiewały na kwotę niemal 346 tys. zł.

ms. / em24.pl

2

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Świetlica wiejska w Muszkowicach oficjalnie otwarta [foto]

  2020-02-07 15:03:36

  gość: ~Ceremon

  Żadna świecka imprezka nie odbędzie się bez sukienkowego. Ludzie, ludziska on wam kit wciska.

 • 2020-02-07 23:06:39

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  a ile w ogóle ta gmina pozyskała kasy z UE w latach 2014-2020 ?

REKLAMA