Express-Miejski.pl

28. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Powiat ząbkowicki gra z orkiestrą!

28. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. W tym roku główne hasło finału to: Wiatr w żagle! fot.: mp

Jak niemal każdego roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra we wszystkich siedmiu gminach powiatu ząbkowickiego. W tym roku główne hasło finału to: Wiatr w żagle!

W jednych miastach finał akcji będzie bardziej huczny, w innych miejscowościach sztaby ograniczą się tylko do jednodniowej kwesty na ulicach, jednak możliwości do wsparcia 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminach powiatu ząbkowickiego nie zabraknie na pewno.

W powiecie ząbkowickim największym zainteresowaniem cieszy się 28. finał WOŚP organizowany w Ząbkowicach Śląskich. W szkołach trwają już mini-finały, puszki stacjonarne od kilku tygodni znajdują się w 17 sklepach i przedsiębiorstwach usługowych, a pierwsze wydarzenie związane z finałem miało już miejsce 4 stycznia, kiedy przez ząbkowicką halą Słoneczną zgromadzili się miłośnicy motoryzacji. Oprócz dobrej zabawy mieli też wspólny cel, jakim było wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ich zaangażowaniu, a także ludziom dobrego serca ząbkowicki sztab zasiliło niemal 3.2 tys. zł

 MOTOWOŚP W ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH:

Ząbkowicki sztab WOŚP tradycyjnie wystawił na licytację kilka ciekawych przedmiotów na portalu aukcyjnym. Do wylicytowania jest m.in. kolacja z Darią Ładochą i Tomaszem Jakubiakiem (aktualna kwota: 5.3 tys. zł), koszulka Piotra Zielińskiego z autografami zespołu (aktalna kwota: 3.65 tys. zł), medal rocznicowy Lecha Wałęsy wydany z okazji 75. urodzin i 35. rocznicy przyznania Nagrody Nobla (aktualna kwota: 202,50 zł), a także notes senatora Bogdana Zdrojewskiego (aktualna kwota: 170,00 zł). Wszystkie aukcje organizowane przez ząbkowicki sztab WOŚP dostępne są tutaj [KLIK].

- Licytacji nie zabraknie także podczas finału. Będzie można m.in. stać się honorowym właścicielem Krzywej Wieży, pamiątkowej kostki w centrum miasta, wylicytować suknię ślubną, bon jubilerski czy voucher na kolację w trzygwiazdkowych hotelach. Będzie także możliwość wylicytowania wejściówki do strefy SPA, stania się właścicielem koszulki i piłki z podpisem Piotra Zielińskiego i wielu, wielu innych ciekawych rzeczy - wymienia Piotr Warzocha, szef ząbkowickiego sztabu. Jak dodaje, to tylko kilka z wielu przedmiotów, które w tym roku organizatorzy przygotowali na licytację.

Zanim jednak dojdzie do pierwszych aukcji, już od godz. 12.15 przed halą Słoneczną będzie trwała rozgrzewka dla wszystkich chcących wziąć udział w V biegu Policz się z cukrzycą w Ząbkowicach Śląskich. Sam bieg na odcinku 5 km rozpocznie się na terenie stadionu miejskiego i poprowadzi przez park im. Sybiraków. W późniejszych godzinach główne atrakcje będą odbywały się już tylko w hali Słonecznej. Przed obiektem będzie można podziwiać stunningowane samochody, które zaparkują tam miłośnicy motoryzacji z grupy Petrol Heads, a także motocykle, którymi na finał przybędą członkowie grupy MotoFrankenstein. W programie oprócz licytacji jest także nauka pierwszej pomocy oraz występy lokalnych zespołów i artystów. Na scenie pojawią się m.in. zespół Santo, zespół taneczny Franeczki, Ząbkowickie Jazgotki, artyści ze Szkoły Tańca Hanny Zielińskiej czy Marcin Sztepiuk. Będzie też pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dziewcząt ćwiczących w zespole Gracja pod okiem Kamili Grędkiewicz oraz pokaz tresury psów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Centrala57, a wydarzenie zakończy tradycyjne światełko do nieba.

Szczegóły plan 28. finału WOŚP w Ząbkowicach Śląskich [KLIK]

Sporo atrakcji przygotowano także w Ziębicach, gdzie WOŚP zagra już w sobotę 11 stycznia. O godzinie 15.30 w sali widowiskowej Ziębickiego Centrum Kultury odbędą się autorskie, interaktywne warsztaty dla dzieci, podczas których prowadzący Aneta Szlacheta - tancerka i podróżniczka oraz Dariusz Dżugan - muzyk, zabiorą najmłodszych w fascynujący muzyczno-taneczny świat Afryki Zachodniej. Wstępem na spotkanie jest datek do puszki WOŚP. 

12 stycznia również w Ziębicach poprzez bieg będą chcieli policzyć się z cukrzycą. Start biegu zaplanowano na godz. 11 w parku miejskim. Przygotowana trasa wynosi tylko 1963 metry, jednak jak zaznaczają organizatorzy, nikt nikomu nie zabroni przebiec jej nawet kilkanaście razy. Pomysłodawcy biegu zapewniają porządną rozgrzewkę, numer startowy, ciepłą herbatę oraz unikatowy medal dla pierwszych dwustu osób. 

Biuro zawodów i zapisy ruszają o godz. 9.15, a wpisowe za udział to co najmniej 20 zł wrzucone do puszki WOŚP.

Start wielkiego finału 12 stycznia zaplanowano na godzinę 15 w Ziębickim Centrum Kultury, gdzie wystąpią m.in. Adrian Rajczakowski, Chorągiew Księstwa Ziębickiego, Klub Aktan, dzieci i młodzież z gminy Ziębice oraz Alicja Janosz. Nie zabraknie także licytacji. - Na licytację mamy przeznaczone m.in. akwarelę Ziębic autorstwa Anny Kloza-Rozwadowskiej, bon na urodziny od Laboratorium Wyobraźni - 2 godziny zabaw taneczno-ruchowych bez limitu gości,  gadżety WOŚP, mega maskotkę, tort od burmistrza Ziębic, książkę Krzysztofa Skiby i płytę Piotra Szewczyka z autografami artystów, piniaty od sali zabaw Kubuś i Cioci Oli - Animacje dla Dzieci, bon na drewno kominkowe, a także nagrodę specjalną od burmistrza - bon na otwarcie Bramy Paczkowskiej - wymienia Małgorzata Domaradzka, zastępca naczelnika wydziału funduszy zewnętrznych, rozwoju i promocji w Urzędzie Miejskim w Ziębicach. Osoba, która wygra nagrodę specjalną podczas Dni Ziębic dokona otwarcia Bramy Paczkowskiej poprzez ściągnięcie drzwi,  a obiekt ponownie zostanie otwarty dla ruchu pieszego i rowerowego. Finał w Ziębicach zakończy światełko do nieba wykonane przez Teatr Ognia.

 Szczegóły plan 28. finału WOŚP w Ziębicach [KLIK]

Czynny udział w 28. finale wezmą również złotostoczanie. Tam atrakcje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczną się o godz. 15 w Centrum Kultury i Promocji. Już jednak od godzin porannych na ulicach całej gminy będzie można spotkać 27 wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze do puszek. Szefem sztabu jest Beata Karpińska.

Wśród atrakcji przygotowanych na niedzielne popołudnie są m.in. występy dzieci i młodzieży, pokaz tańca oraz karate, a także koncert Pastoro. Impreza tradycyjnie zakończy się symbolicznym światełkiem do nieba. Między występami nie zabraknie też licytacji. Do wygrania będą m.in. gadżety WOŚP, karnet miesięczny na zajęcia zumby w CKiP, miesięczny karnet na bezpłatne wejście na kąpielisko w Złotym Stoku w okresie letnim, kolacja dla dwóch osób ufundowana przez burmistrz Grażynę Orczyk oraz wiele innych.

Szczegóły plan 28. finału WOŚP w Złotym Stoku [KLIK]

Wielka Orkiestra zagra również w Bardzie. 20 wolontariuszy w niedzielę 12 stycznia kwestować będzie na ulicach Barda oraz miejscowości gminy. Będzie ich można spotkać od wczesnych godzin porannych – przed i po każdej mszy świętej. W tym roku organizacją finału w Bardzie jest Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka”, a szefem sztabu już tradycyjnie jest Marta Ptasińska. Za część artystyczną odpowiada Marzena Łukasik.

- Od godz. 16 zapraszamy do Restauracji Pod Złotym Gryfem – na mini koncerty oraz licytacje. Wystąpią Nicoll Bednarz, Teatr Ruch z DPS Zamek w Opolnicy oraz duet Targix&Sonikko. O godz. 20 odbędzie się światełko do nieba – rozdamy 200 zimnych ogni – zapraszamy przed Restaurację Pod Złotym Gryfem - informuje szefowa sztabu i dodaje, iż w trakcie koncertu i licytacji za datek do puszki WOŚP będzie można kupić kawę, herbatę i pyszne ciasto.

Oprócz tradycyjnej zbiórki datków do puszek w tym roku bardzki sztab, w porozumieniu z Fundacją Ubrania do Oddania będzie zbierała odzież. Każdy kilogram to złotówka do puszki. Pamiętajcie jednak o tym, aby ubrania były w dobrym stanie, niezniszczone; takie jak na wymianę ze znajomymi. Bardzka Pozytywka Wasze dary spakuje w kartony i wyśle do Fundacji.

Ubrania można przynosić od godz. 12 w niedzielę 12 stycznia do Restauracji Pod Złotym Gryfem lub w innym terminie pod wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (608 238 038).

 Szczegóły plan 28. finału WOŚP w Bardzie [KLIK]

W gminie Kamieniec Ząbkowicki nie przygotowano atrakcji towarzyszących, ale to nie oznacza, że nie można tam będzie wesprzeć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Mamy 50 wolontariuszy, odbyło się już spotkanie z policją w zakresie bezpieczeństwa, także jestesmy zwarci i gotowi na niedzielną kwestę. Wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach wielu miejscowości na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki - informuje Jolanta Kużdżał, szefowa sztabu.

W Ciepłowodach siedziba sztabu będzie zlokalizowana w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Tam też przygotowano atrakcje związane z 28. finałem. Od godz. 17 będą trwały występy dzieci i grup młodzieżowych, a na godz. 20 zaplanowano pokaz laserów w ramach Światełka do nieba. W międzyczasie trwać będą licytacje przedmiotów. Na ulicach także będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze do puszek. Szefem sztabu jest Ewelina Żygadło.

Pieniądze do puszek będzie można wrzucić także w gminie Stoszowice. W piątek 10 stycznia w Szkole Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu odbędzie się mini-finał z konkursami, kiermaszem oraz licytacjami. Planowane jest również spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego z Bielawy. W dzień wielkiego finału na ulicach i przy kościołach będzie kwestowało łącznie 22 wolontariuszy zbierających datki do puszek. Szefem sztabu podobnie jak w latach ubiegłych jest Aldona Dwornik ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu

ms. / em24.pl

30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 28. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Powiat ząbkowicki gra z orkiestrą!

  2020-01-09 19:58:48

  gość: ~WOśP

  A w Kamieńcu zabronione?

 • 2020-01-09 20:34:16

  gość: ~Myślący

  @~WOśP
  Nie, w Kamieńcu myślą i nie dają się okradać

 • 2020-01-10 23:06:30

  gość: ~Kamieniec

  @~Myśląc
  Patrząc na patoli, to w Kamieńcu nie ma kogo okradac :-))) tam jeszcze od Ciebie wyżebrają na alkohol. Daj im, nie bądź obojętny dla spragnionych

 • 2020-01-11 17:44:10

  gość: ~WOŚP

  @~Myślący
  -zmień przydomek na niemyślący!

 • 2020-01-09 21:10:09

  gość: ~Ciekawe

  Kto załata dziury na parkingu przy hali po pokazach samochodowych?

 • 2020-01-09 21:28:45

  gość: ~Olo

  @~Ciekawe
  Twoja stara.

 • 2020-01-09 22:29:31

  gość: ~Marzec

  Pytanie. Jakie koszty poniosą samorzady na organizacje WOŚP ?

 • 2020-01-10 06:46:04

  gość: ~Bummm

  @~Marzec
  Dokladnie...Owsiak kupi kilka rzeczy do szpitali, zrobi koło tego mega szum. Reszte w kielnie. Fajnie isc dwa razy w roku do pracy. 1x zebrac kasę od ludzi, ktorzy wierzą ze wszystko co dadzą pojdzie na pomoc a 2 x sprawdzić czy kasy jest wiecej niż rok wczesniej. Dlaczego nadwyżka, która zalega nie wspomoże np. Fundacji "Budzik" Ewy Blaszczyk?!

 • 2020-01-10 08:22:39

  gość: ~Olo

  @~Bummm
  A dlaczego pani Ewa Błaszczyk, nie potrafi zebrać więcej pieniędzy? Przecież to takie proste raz w roku zrobi szoł i jej starczy. Przecież to takie proste. Zastanów się co ty piszesz.

 • 2020-01-10 09:56:06

  gość: ~Ciekawe

  @~Olo
  Ty naprawdę nie masz pojęcia jak to wszystko jest zorganizowane albo takiś kiep.

 • 2020-01-10 10:00:23

  gość: ~Olo

  @~Ciekawe
  A inne fundacje to z jakich funduszy funkcjonują? Wszystko co wpłacisz idzie dla potrzebujących?

 • 2020-01-10 08:36:04

  gość: ~Marian

  Nie daję Owsiakowi, przelewam potrzebującym na prywatne konta (żadnych zbiórek, aukcji, pośredników)!

 • 2020-01-10 10:51:57

  gość: ~Tak

  @~Marian
  A płacisz od tych przelewów podatek? Jeżeli robisz tak jak napisałeś to powinieneś!!

 • 2020-01-10 14:27:39

  gość: ~Marian

  @~Tak

  A dlaczego mam płacić podatek? Uznałem, że należy wspomóc znajomego, który ma chorą córkę i zamiast na WOŚP przekazuję pieniążki jemu jako darowiznę. Wiem, że wśród wyznawców Owsiaka, każdy kto nie wrzuca do puszki, to nie ma serca, jest najgorszy i w ogóle, ale proszę uszanować moją decyzję. Ja wcale Owsiaka nie obrażam. Jeżeli są ludzie, którym odpowiada to, że jakieś pieniądze Owsiak z tej działalności ma, to niech wspiera. Nie moje pieniądze.

 • 2020-01-11 17:37:31

  gość: ~boo

  @~Marian
  Ponieważ nawet darowizna jest opodatkowana!

 • 2020-01-10 11:40:00

  gość: ~Też Marian

  @~Marian Wątpię żebyś komuś w życiu pomógł.

 • 2020-01-10 11:55:52

  gość: ~Jasiu

  Nawet jeżeli Owsiak żyje z tych pieniędzy, a tymi zbiorkami uratował jakieś dzieci, to było warto!
  Krytycy tego nie docenią, dopóki sami nie będą potrzebować pomocy.

 • 2020-01-10 15:03:17

  gość: ~Dodo

  Owsiak to cwaniak odkąd zobaczył ze mozna zarobic a w duzej mierze pomagają mu samorządy rekami dzieci ze szkół śmiechu warte notes Zdrojewskiego i medal Wałęsy to kpina i koszulka no bez jaj

 • 2020-01-10 17:19:28

  gość: ~normalny

  Nie dawaj i nie pisz bzdur! A jak będziesz w szpitalu to powiedz, że nie chcesz, aby cię leczyli sprzętem z Orkiestry!

 • 2020-01-10 18:41:08

  gość: ~rysiek baranowicz

  boże,ludzie opamiętajcie się w końcu,przecież ten genialny hosztapler zrobił i robi dalej wam ,wodę z mózgu,,usiądzcie spokojnie wsród rodziny lub znajomych,ochłońcie i na spokojnie spróbujcie przeanalizować tę --orkiestrę--???zapytajcie się nawzajem,dlaczego wasz ukochany--juras-zbiera w danym roku np.100 mln.zł,a wydaje tylko 50 mln.zł,a co z resztą????a no reszta ląduje na różnych oprocentowanych kontach,,,spytajcie waszego -boga-dlaczego nie wydaje wszystkich zebranych pieniędzy w danym roku????przecież są dramatyczne potrzeby dla chorych polskich dzieci,ale to owsiaka nie obchodzi,liczy się propaganda,wyzywanie rządzących,szydzenie z tych co podważają istnienie żebractwa i żyją bezkarnie ze zbiórek naiwnych ludzi,,,słuchajcie teraz co owsiak mówi o TVP,to oni zaszczuli i zabili naszego bohatera-adamowicza--myślę że nie wystarczy 10-ciu Ziobrów,żeby rozp......ić tę 45-cio letnią mafię,życzę dużo spacerów od tych nachalnych puszek

 • 2020-01-10 19:02:39

  gość: ~Olo

  @~rysiek baranowicz
  Ten baranowicz to od barana? Inaczej nie może być. Porozmawiaj z rodzicami których dzieci żyją dzięki sprzętowi zakupionemu z WOŚP, a potem jebnij głową w mur bo tobie i tak pewnie nic nie pomoże.

 • 2020-01-10 20:31:47

  gość: ~Kasjer

  @~rysiek baranowicz Idż na kontrol do Caritasu.

 • 2020-01-11 07:26:38

  gość: ~Matka

  @~rysiek baranowicz
  Moje dziecko żyje dzięki świetnie wyposazonemu szpitalowi. Tak się składa że na każdym urządzeniu było serduszko. Od zawsze dawałam na orkiestrę a od tamtej pory daje jeszcze więcej i będę dawać. Nie interesuje mnie ile z tego zabiera Owsiak ale ile daje. Rząd też zabiera mi potężne pieniądze i nie daje od siebie nic. Składki place bo pracuje a do specjalistów i tak trzeba chodzić prywatnie. Inaczej byś śpiewał jakbyś zobaczył własne dziecko w szpitalu a obok lekarzy którzy otwarcie mówią że gdyby nie Owsiak to nie mieliby na czym pracować.reszta nie chcesz nie dawaj każdy ma prawo do swojego zdania tylko po cholere robić taka gownoburze? Żeby sobie ego podnieść czy jak?

 • 2020-01-11 09:03:51

  gość: ~Zdzichu70l

  @~Matka Nie tłumacz burakom bo i tak to nic nie da . Oni są zaślepieni nienawiścią do wszystkich co inaczej myślą.Pozdrawiam.

 • 2020-01-11 19:22:34

  gość: ~Smieszne

  @~Matka
  "Rząd też zabiera mi potężne pieniądze i nie daje od siebie nic" większej głupoty dawno nie słyszałem. Może zaraz będziecie pisać że za Owsiaka drogi remontują, dzieci w szkołach kształcą itp.

 • 2020-01-12 18:02:17

  gość: ~Matka

  @~Smieszne
  Śmieszne to jest to jak sobie ego podnosicie na forum a jak przychodzi co do czego to z podkulonymi ogonami mówicie to co większość a nie to co naprawdę myślicie. Nie będę więcej wchodzić w dyskusję, jeśli chodzi o drogi to przemilcze bo za to też place podatek w paliwie jak i również za przejazd po niektórych z nich co jest absurdem. Jeśli chodzi o edukację... Masz dzieci w szkole? Nic nie ma za darmo więc nie opowiadaj bzdur... Za wszystko płacę i to z góry ustalone stawki więc jakbym te pieniądze odkladala to więcej jestem w stanie za nie zrobić w skali jakiegoś czasu...kazdy robi co uważa.

 • 2020-01-11 07:43:31

  gość: ~Maria

  @~rysiek baranowicz
  To jest sekta im nie przetłumaczysz. lubia robic za barany

 • 2020-01-11 09:01:01

  gość: ~Zdzichu70l

  @~Maria
  Sekta to jest Rydzyk , Pis i Radio Maryja a ty i ten mongoł baranowicz niewątpliwie należycie do tej sekty.

 • 2020-01-11 10:31:14

  gość: ~123

  @~rysiek baranowicz
  rysiu pisowiczu daj już spokój bo od twoich inteligentnych inaczej wypocin zbiera się na wymioty

 • 2020-01-12 20:43:45

  gość: ~Ale fant

  ostatnio dodany post

  Notes senatora Bogdana Zdrojewskiego , hahahahaha

REKLAMA