Express-Miejski.pl

Osiem firm chętnych do remontu drogi. Remont ul. Grunwaldzkiej coraz bliżej

Remont ul. Grunwaldzkiej w Bardzie coraz bliżej. Osiem film odpowiedziało na zapytanie ofertowe fot.: em24.pl

Do 31 sierpnia 2020 roku ulica Grunwaldzka w Bardzie zyska nową nawierzchnię. Tak przynajmniej wynika z zamówienia publicznego, które gmina ogłosiła końcem października.

Na ogłoszenie samorządu odpowiedziało aż osiem firm chętnych do realizacji zadania. W chwili obecnej trwa procedura związana z wyłonieniem wykonawcy i podpisaniem umowy.

Kompleksowy remont trasy będzie obejmował odcinek 850 metrów - od skrzyżowania z ul. Kolejową, aż do skrzyżowania z ulicą Polną i Chabrową. W ramach prac przewidziano przebudowę nawierzchni, przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej oraz budowę nowej linii oświetlenia ulicznego. W planach jest też przebudowa chodników i zjazdów do posesji, wycinka drzew kolidujących z przebudową drogi, utworzenie skrzyżowania wyniesionego wraz z wyniesionymi przejściami dla pieszych z niezbędnym oznakowaniem i oświetleniem (przy skrzyżowaniu z ul. Polną nieopodal szkoły), a także budowa trzech progów zwalniających.

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy dotyczy przebudowy ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ulicą Kolejową na odcinku 300 metrów do skrzyżowaia z ul. Polną (bez montażu słupów i opraw ulicznych i bez warstwy ścieralnej z asfaltobetonu na jezdni) i ma zostać wykonany do końca kwietnia, drugi to remont dalszego fragmentu - od skrzyżowania z ul. Polną, aż do skrzyżowania z ul. Polną i Chabrową. Na realizację zadania gmina przewidziała blisko 3 mln zł, a najniższa oferta złożona przez firmę BudBis z Nysy wynosi niewiele ponad 2 mln zł. Co więcej, wszystkie złożone oferty są niższe niż kwota, jaką gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dzięki czemu nie powinno być problemu z wyłonieniem wykonawcy.

Aktualnie na drodze wykonywane są prace ziemne, co wiąże się z występowaniem czasowych utrudnień w ruchu.

Gmina Bardo na remont ulicy Grunwaldzkiej otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które będzie wynosić 70 proc. wartości zadania. Dokładna wartość inwestycji będzie znana po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy.

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Osiem firm chętnych do remontu drogi. Remont ul. Grunwaldzkiej coraz bliżej

  2019-12-03 17:39:31

  gość: ~no i

  za zaosczędzony milion na wodociąg w Janowcu....

 • 2019-12-03 20:16:49

  gość: ~Mieszkaniec tego Miasta

  Dlaczego my mieszkańcy mamy czekać asz do sierpnia przyszłego roku

 • 2019-12-04 13:04:40

  gość: ~gość

  @~Mieszkaniec tego Miasta
  Dlatego że piszesz asz , a nie aż

 • 2019-12-04 10:13:19

  gość: ~brawo

  Dlatego tu*anie że można było pozyskac dofinansowanie!!!!!

 • 2019-12-04 23:18:40

  gość: ~Jaś

  ostatnio dodany post

  Brawo moze pan sk...en to zrobi za mnej a poznej jaki to hojny. Jedna banda miasta cudów. A m amortyzację aut to za darmo zrobimy.

REKLAMA