Express-Miejski.pl

Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Złotym Stoku [foto]

Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Złotym Stoku fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 listopada w Złotym Stoku także uroczyście świętowano 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Uroczystości rozpoczęły się na pl. Mickiewicza, gdzie delegacja urzędu miejskiego wraz z przewodniczącą wiceprzewodniczącym rady miejskiej oraz wicestarostą ząbkowickim Waldemarem Wieją złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po przemówieniu przewodniczącej rady miejsiej Elżbiety Ruszkowskiej mieszkańcy i zaproszeni goście udali się wspólnie prowadzonym przez Górniczą Orkiestrę Dętą ze Złotego Stoku korowodem do hali sportowej Szkoły Podstawowej w Złotym Stoku. Tam miała miejsce dalsza część obchodów.

Burmistrz Grażyna Orczyk rozpoczęła galę refleksyjnym przemówieniem, w którym przypomniała wszystkim różne oblicza wolności, jakie pojawiały się na przestrzeni dziejów w polskiej kulturze. Następnie odbyła się część artystyczna, którą rozpoczął występ łączący w sobie różne dziedziny sztuki, przygotowany wspólnie przez Szkołę Podstawową w Złotym Stoku oraz placówki przedszkolne ze Złotego Stoku oraz Mąkolna. 

Następnie odbyło się wręczenie nagród burmistrza Złotego Stoku za wysokie wyniki w sporcie. Ich laureatami byli odnoszący sukces: Laura Piszczyk w karate, Daniel Mrozek w strzelectwie TRAP oraz Patrycja Lorenz we wrotkarstwie i łyżwiarstwie szybkim. Warto nadmienić, iż sportowcy od przyszłego roku otrzymają całoroczne stypendia.

W tym roku nie wpłynął żaden wniosek zgłoszeniowy do tytułu „Zasłużony dla miasta i gminy Złoty Stok”, stąd też kolejnym punktem programu stał się pokaz tańca współczesnego w wykonaniu młodzieży z formacji Show Dance i Turbo Dance, przygotowanego specjalnie na tą okazję. Po występi w przestrzeni scenicznej zameldowali się słuchacze Złotostockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy zabrali gości w śpiewną podróż po Niepodległej, a uroczystą galę zakończył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej ze Złotego Stoku.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA