Express-Miejski.pl

Ulica Ciasna już gotowa

Wyremontowana ul. Ciasna w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Firma Zbylbruk zakończyła przebudowę odcinka ul. Ciasnej w Ząbkowicach Śląskich od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do ul. Krzywej. 

Dzięki temu poprawiła się nie tylko estetyka tej ulicy i komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu.  W ramach prac wykonano nową nawierzchnię drogi i chodników z kostki kamiennej oraz płyt kamiennych wraz z podbudową i wymianą gruntu oraz wykonaniem kanalizacji deszczowej na odcinku 245 metrów. Łączny koszt przebudowy wyniósł ponad 1.1 mln zł, a oprócz nowej nawierzchni zamontowane zostało tam także nowe oświetlenie.
 
Zadanie było realizowane w ramach projektu dotyczącego rewitalizacji przestrzeni publicznej w gminie Ząbkowice Śląskie, na który samorząd otrzymał dofinansowanie z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w kwocie blisko 5.3 mln zł (95 proc. wartości całego projektu). Partnerem gminy Ząbkowice Śląskie w projekcie było Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich, które dzięki dofinansowaniu zrealizowało remont jednego z budynków należących do Domu Pomocy Społecznej.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA