Express-Miejski.pl

Kradzieże, oszustwa i pijani rowerzyści [raport policji]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kolejni mieszkańcy powiatu ząbkowickiego padli ofiarą kradzieży i oszustw. Policja apeluje o ostrożność i większą czujność podczas dokonywania różnego rodzaju transakcji.

29 października po godz. 18 na terenie Ząbkowic Śląskich policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który włamał się do mieszkania 64-letniego mężczyzny i skradł z jego domu telewizor. Włamywacz trafił do aresztu.

31 października około godz. 17.30 w Ziębicach z otwartego samochodu nieustalony sprawca skradł telefon i kartę bankomatową na szkodę 29-letniego mieszkańca powiatu nyskiego. Straty oszacowano na kwotę około 3.5 tys. zł.

31 października po godz. 16 w Strąkowej (gm. Ząbkowice Śląskie) policjanci zatrzymali do kontroli 47-latka, który jechał rowerem i miał w organizmie 0.8 promila alkoholu. Mężczyzna po przeprowadzeniu rutynowych czynności został zwolniony, a jednoślad którym kierował przekazano osobie wskazanej.

3 listopada około godz. 17 w Ożarach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) mundurowi zatrzymali 45-letniego rowerzystę, który także jechał pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile.

W ubiegłym tygodniu na policję zgłosiły się także trzy osoby, które padły ofiarami oszustwa. Jedna z kobiet poinformowała, że za pomocą portalu internetowego zakupiła fotelik samochodowy za kwotę 550 zł, jednak do tej pory nie otrzymała towaru ani zwrotu pieniędzy. Inny z mężczyzn zgłosił, że 16 października wpłacił 700 zł na poczet zakupu opon samochodowych i podobnie jak w powyższym przypadku, 50-latek pozostał bez towaru i bez zwrotu środków. Najbardziej stratny jest jednak 21-letni mężczyzna, który powiadomił, że dał bratu pieniądze w wysokości 3.2 tys. zł na zakup części do komputera. Jak poinformował, brat przekazał pieniądze osobie, która miała być odpowiedzialna za dostarczenie części, ale od przekazania pieniędzy minęło ponad 7 miesięcy, a części jak nie było, tak nie ma, a zwrot gotówki także nie nastąpił.

mp

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA