Express-Miejski.pl

Dostał wezwanie do spłaty kredytu gotówkowego, którego jak twierdził, nigdy nie zaciągnął

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Nieustalony sprawca wykorzystał dane 49-latka do wzięcia kredytu. Policja przypomina: bądźcie ostrożni w sieci i pamiętajcie o zastrzeganiu zgubionych dokumentów.

Mężczyzna z powiatu ząbkowickiego na początku sierpnia otrzymał informację o konieczności spłaty kredytu gotówkowego w wysokości 1.4 tys. zł. Początkowo ją zignorował, jednak otrzymując kolejne wezwanie do zapłąty postanowił zgłosić sprawę na policję. Jak twierdził, nie składał wniosku o przyznanie kredytu i z tego tytułu nie otrzymał też żadnej gotówki. - Najprawdopodobniej ktoś wykorzystał dane mężczyzny i doprowadził 49-latka do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę 1.4 tys. zł - informuje Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka apeluje, aby pilnować swoich dokumentów i nie udostępniać ich osobom trzecim. Dowód osobisty to źródło informacji o osobie – imię, nazwisko, imię ojca, numer pesel oraz seria i numer dowodu. Na starszych dokumentach znajdowały się też informacje m.in. o miejscu zamieszkania właściciela. To wystarczające dane, aby wziąć kredyt. - Jeżeli zatem zgubiliście dowód, unieważnijcie go jak najszybciej poprzez zgłoszenie faktu najlepiej w placówce banku - radzi policjantka.

Dodatkowo mundurowi przypominają o tym, że należy uważać na to jakie dane umieszczamy w sieci, jak również na to, jakie dane posiadamy na naszych komputerach. Nieuprawnione osoby mogą wejść w ich posiadanie i posłużyć się nimi właśnie m.in. w celu uzyskania kredytu od instytucji parabankowej. Zaciągnięte zobowiązanie zostaje wówczas przypisane właścicielowi danych, którymi posłużyli się sprawcy.

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dostał wezwanie do spłaty kredytu gotówkowego, którego jak twierdził, nigdy nie zaciągnął

  2019-10-08 13:14:45

  gość: ~Tomek

  No ale po co tłuc ludziom takie informacje, jak taki baran zobaczy jakiś konkurs ze śmieszną nagrodą, której i tak na 90% nie wygra, i na prośbę organizatora wysyła skan dokumentów.

 • 2019-10-08 16:45:09

  gość: ~autor

  dawniej jak bralo sie kredyt sprawdzali dokladnie jak morzna dac kredyt jest zdjecie jest osoba to sie w glowie nie miesci jak oni to sprawdzaja wogole tego nie robja widac na lewy dowod i dane daja pieniadze

 • 2019-10-08 20:00:47

  gość: ~anonim

  Taki parabank powinien dostać dodatkowo karę finansową za takie udzielenie kredytu oraz zapłacić za kredyt z własnej kasy.

 • 2019-10-09 00:23:53

  gość: ~Grosz

  ostatnio dodany post

  Takie mamy prawo ,że złodzieje działają bezkarnie okradając uczciwych ludzi i okradzeni muszą spłacać pieniądze firman -parabankom złodziejskim współpracującymi ze złodziejami w imieniu obowiązującego prawa które broni złodziei .
  Kiedy to się zmieni ?

REKLAMA