Express-Miejski.pl

Wystarczyło jedno kliknięcie. Z konta 45-latka zniknęło blisko 9 tys. zł

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Wystarczyło jedno kliknięcie w załącznik by pieniądze znajdujące się na koncie bankowym 45-letniego mężczyzny trafiły do nieustalonych sprawców. 

O tym, że nie wolno reagować na żadne prośby o zalogowanie się do konta bankowego, podanie numeru telefonu, hasła jednorazowego lub jakiegokolwiek identyfikatora do banku - wiadomo. Wciąż natomiast brakuje nam czujności w sytuacjach, w których złodziej pojawia się pozornie z dala od naszego konta bankowego.

- 30 września 45-latek z powiatu ząbkowickiego poinformował nas, że kliknął w załącznik otrzymany w wiadomości e-mail, a następnie z jego konta bankowego zniknęło blisko 9 tys. zł. Mężczyzna najprawdopodobniej klikając w załącznik nieświadomie udostępnił swoje hasła do bankowości oszustom - tłumaczy Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Policjantka po raz kolejny apeluje o ostrożność i nieotwieranie wiadomości e-mail z nieznanych nam adresów, a także zaleca ignorowanie wszelkich załączników i odnośników. Mogą one zawierać szkodliwe oprogramowanie, a kliknięcie w nie, może powodować sporo problemów i przede wszystkim stratę sporych oszczędności.

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wystarczyło jedno kliknięcie. Z konta 45-latka zniknęło blisko 9 tys. zł

  2019-10-07 13:03:44

  gość: ~Tomek

  Frajerzy są po to żeby ich kroić. Jak ktoś jest na tyle ograniczony żeby się złapać na jakieś scamy to powinien zostać ubezwłasnowolniony dla bezpieczeństwa siebie i innych.

 • 2019-10-07 13:07:37

  gość: ~Tomek

  Z resztą tak jak moja była, która udostępniała na fejsie jakieś konkursy z fałszywych kopii profili marketów itp. o treści "super konkurs z okazji x lecia naszej marki, udostępnij a możesz wygrać coś tam". Po trzecim razie rzuciłem ją mówiąc że po prostu jest skrajnie głupia. To był dobry wybór.

 • 2019-10-07 19:06:39

  gość: ~asd asd

  ostatnio dodany post

  @~Tomek
  z ręką nie da się zerwać

 • 2019-10-07 14:10:51

  gość: ~Hmmm

  Jednak głupich nie sieją

 • 2019-10-07 15:35:03

  gość: ~klk

  50-60 latkowie niestety klikaja we wszystko co tylko mozna, nie potrafia rozroznic reklamy, spamu od normalnej wiadomości i potem efekt jest jaki jest, niestety

REKLAMA