Express-Miejski.pl

Złotostoccy seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki [foto]

Seniorzy ze Złotego Stoku rozpoczęli kolejny rok akademicki fot.: UG Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 października Złotostocki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął swój czwarty rok działalności i zainaugurował kolejny rok akademicki.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zarządów zaprzyjaźnionych Uniwerystetów Trzeciego Wieku z Nysy, Nowej Rudy i Paczkowa oraz dr Piotr Bernat z PWZ w Nysie i Mirosława Słowiak - zastępca burmistrza Złotego Stoku.

Studenckie Gaudeamus igitur studenci-seniorzy odśpiewali wraz z zaproszonym chórem „Złoty Potok”, a następnie odebrali indeksy na kolejny rok akademicki. Wśród studentów nie zabrakło ośmiu nowych twarzy.

Ponadto uchwałą Zarządu Stowarzyszenie za wybitne zasługi dla Stowarzyszenia nadano również tytuły Honorowego Członka Stowarzyszenia Piotrowi Bernatowi, Grażynie Orczyk, Karolinie Popiel, Elżbiecie Ruszkowskiej, Aleksandrze Wąsowicz, Waldemarowi Wiei i Edycie Zielonce.

Po części oficjalnej odbyły się już pierwsze zajęcia nowego roku akademickiego. Inauguracyjny wykład wygłosiła Danuta Podgórnik, przedstawiając historię Haliny Szwarc - inicjatorki tworzenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce, a następnie miało miejsce wspólne biesiadowanie to śpiewy i tańce przy zespole „Ptaki”. 

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Złotostoccy seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki [foto]

  2019-10-06 21:02:09

  gość: ~mieszkaniec

  a gdzie p.Ruszkowska???czy jest przygotowana na kataklizm 13-go pażdziernika????wyjedzie albo wywiezie ją firma --KWIK--?????ten lewacki Stok może w końcu przejrzy na oczy

 • 2019-10-07 20:56:17

  gość: ~Staszek

  ostatnio dodany post

  @~mieszkaniec
  Proszę ważyć słowa. Nie jesteś anonimowy. Zawiść to bardzo brzydka cecha i taka niekatolicka. Ta pani, z pewnością więcej zrobiła dla naszej społeczności niż Ty, chowający się za klawiaturą. A tak na marginesie to lepiej być lewakiem niż prostakiem.

 • 2019-10-07 19:18:55

  gość: ~Złotostoczczanin

  A co ma Ruszkowska do inauguracji?

REKLAMA