Express-Miejski.pl

Apel do kandydatów o zorganizowanie debaty publicznej

Na konferencji w Ząbkowicach Śląskich dr Mariusz Kotarba zaapelował do kandydatów z pozostałych komitetów wyborczych startujących w naszym okręgu wyborczym o odbycie debaty programowej fot.: mat. pras.

1 października w ząbkowickim rynku odbyła się konferencja zorganizowana przez Komitet Lewicy (SLD, Razem, Wiosna). Uczestniczył w niej kandydat do sejmu Mariusz Kotarba.

Na konferencji dr Mariusz Kotarba z Wiosny zaapelował do kandydatów z pozostałych komitetów wyborczych startujących w naszym okręgu wyborczym o odbycie debaty programowej. - W przekonaniu, że istotą demokracji jest dyskusja, w dniu dzisiejszym zwracam się z publicznym apelem do pozostałych kandydatów o przeprowadzenie debaty, na której będzie możliwość przedstawienia własnych postulatów i poglądów - nawoływał na spotkaniu Kotarba. Dodał również, że jest przekonany, iż publiczna debata pozwoli mieszkańcom dokonać właściwego wyboru, a zarazem zachęci ich do licznego udziału 13 października w akcie wyborczym.
 
Jak podkreślał Kotarba, ważne aby mieszkańcy naszego regionu poznali kandydatów ich programy, wizje, a przede wszystkim mogli porównać przedstawiane postulaty. - Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której kampania wyborcza będzie toczyć się tylko w obszarze propagandowo-medialnym - dodaje.
 
Lider Wiosny Roberta Biedronia w okręgu wałbrzyskim poinformował, że apel przesłał na adresy poszczególnych komitetów wyborczych. Zwrócił się również do lokalnych mediów o wsparcie i pomoc w zorganizowaniu debaty.
 
Zapytany o program Lewicy podkreślił, że w centrum uwagi jest człowiek i zaspakajanie jego potrzeb. - Nasz program opiera się na trzech elementach: Wspólnota, Współpraca oraz Wolność - mówił.
 
Obszar Wspólnoty obejmuje między innymi inwestycję w zdrowie, skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów do 30 dni oraz zapewnienie leków na receptę za 5 zł. - Ponadto ważna dla nas jest innowacyjna edukacja, dlatego też w każdym powiecie stworzymy 300 pracowni multimedialnych - zapewniał Kotarba.
 
- Dostrzegamy problemy polskich emerytów, dlatego też wprowadzimy gwarantowaną emeryturę minimalną w wysokości nie niższej niż 1600 zł na rękę. Wysokość emerytury minimalnej będzie rosła wraz z płacą minimalną. Przywrócimy uprawnienia do emerytur i rent dla funkcjonariuszy służb mundurowych, które zostały im odebrane z naruszeniem Konstytucji tzw. ustawą represyjną - kontynuował kandydat do sejmu z listy Lewicy.
- W ramach współpracy zredukujemy zużycie paliw kopalnych w energetyce na rzecz czystych źródeł energii. Do 2035 roku większość energii będzie pochodzić z odnawialnych źródeł. Zakażemy importu węgla. Dofinansujemy wymianę 2 milionów domowych pieców węglowych na nowoczesne, bezemisyjne instalacje grzewcze. 
- Do 2023 roku zlikwidujemy fermy futrzarskie, zabronimy wykorzystywania zwierząt w cyrkach i skończymy z chowem klatkowym. Stworzymy możliwość sterylizacji na koszt państwa zwierząt domowych za zgodą właściciela.
- Stanowczo opowiadamy się za świeckim państwem. Sprawiedliwie opodatkujemy kościół. Zobowiążemy kościoły do ujawniania przychodów na takich samych zasadach, jakie dotyczą organizacji pozarządowych.
- Zlikwidujemy Fundusz Kościelny. Obecnie nie znajduje się uzasadnienia do dalszego funkcjonowania tej instytucji, w obecnym otoczeniu gospodarczym i po zakończeniu prac Komisji Majątkowej wykreślimy tę pozycję z budżetu - zadeklarował Mariusz Kotarba.

materiał sponsorowany

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA