Express-Miejski.pl

Aktorzy z teatru „Ruch” z nagrodą Grand Prix Targów Artystycznych

Aktorzy z teatru „Ruch” działającego przy DPS „Zamek” z nagrodą Grand Prix podczas XIX Targów Artystycznych fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Aktorzy z teatru „Ruch” działającego przy DPS „Zamek” w Opolnicy otrzymali główną nagrodę za najlepszy występ podczas XIX Targów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych.

Coroczne targi odbywające się w Kudowie-Zdroju to znakomita okazja do spotkania osób z niepełnosprawnością - zaprezentowania przez nich swoich talentów artystycznych zarówno tych scenicznych jaki rękodzielniczych. Tym co charakteryzuje spotkania jest niezwykła radość i bezpośredniość, którą podopieczni zarażają wszystkich wokół bawiąc się, tańcząc i śpiewając.

W tym roku w targach uczestniczyło 11 placówek z całego województwa (DPS Podzamek, DPS Jugów, PŚDS Kłodzko, DPS Ludwikowice Kłodzkie, Powiatowy DPS Ostrowina, WTZ Wałbrzych, DSP Wrocław, DPS Bystrzyca Kłodzka, DPS Nowa Ruda i Ścinawka, Kudowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym)
Każda placówka wystawiła swoje stoisko z wyrobami rękodzielniczymi od papieroplastyki do ceramiki, a dodatkowo grupy zaprezentowały także swoje umiejętności aktorskie.

Opolnicki „Teatr Ruch” pod opieką Marzeny Łukasik zaprezentował spektakl „O miłości słów kilka”. Jury podkreśliło, że w pięknym, wzruszającym spektaklu, padło nie kilka, a wiele pięknych słów o miłości i przyznało aktorom z Opolnicy puchar i dyplom za najlepszy występ artystyczny festiwalu.

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Aktorzy z teatru „Ruch” z nagrodą Grand Prix Targów Artystycznych

  2019-09-27 10:09:06

  gość: ~luzik

  Aż miło czytać o sukcesach tych młodyhc ludzi, wczoraj informacja o piłkarzach, dziś aktorzy. W tym DPS Zamek z pewnością pracują osoby z wielkim sercem i profesjonaliści. Brawo!

 • 2019-09-29 10:27:19

  gość: ~Prawdziwek

  Miło czytać o sukcesach ale czy nie byłoby miło gdyby występ tego teatru mogła obejrzeć młodzież i mieszkańcy Barda.Coś ich ostatnio nie widać w środowisku.
  .

 • 2019-09-29 10:57:46

  gość: ~gość

  @~Prawdziwek
  Ponoć nawet na stronie "Chwalmy Pana" nie umieścili, mimo wysłania materiałów do administratora żadnej informacji, tak gdzieś na fb przeczytałem - nie mieszą się w ramach - brak lukru i wazeliny wobec najwyższego w cud grodzie. Wstyd - oczywiście to ich wstyd, oni powinni się wstydzić, bo Ci ludzie są takimi samymi mieszkańcami gminy, jak i pozostali, mało są wartościowymi ludźmi, którym warto by chyba trochę serca okazać- wstydź się wielki zarządco !

 • 2019-09-29 11:23:48

  gość: ~Luiza

  @~gość
  A mi żal pracowników departamentu chwalmy pana bo przecież rodzinnie powiązani z pracownikami Zamku i wiedzą jak ważne dla tych mieszkańców jest zauważenie ich. A tu Pan zakazuje i nie można. Chyba im ciężko na sercu musi być.

 • 2019-10-03 18:09:46

  gość: ~hehe

  ostatnio dodany post

  @~Luiza
  Widać "Pan" przedkłada prywatne animozje, nad własny wizerunek, oj, do czego to zmierza?
  Swoją drogą takie zachowanie świadczy o braku jakiejkolwiek kultury, taki przyjaciel tych ludzi do niedawna , ha,ha, ot małość nad małościami.

REKLAMA