Express-Miejski.pl

Górnicza Orkiestra Dęta powróciła z Bałkanów i walczy w konkursie TOP5 dolnośląskich orkiestr

Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku prezentowała swój repertuar na Festiwalu Folklorystycznym Herceg Novi w Czarnogórze fot.: mat. pras.

Złotostocka formacja na początku tego roku reprezentowała Polskę na uroczystości otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury we Włoskiej Materze.

Jednak to nie koniec tegorocznych wojaży po Europie. Muzycy właśnie powrócili z Festiwalu Folklorystycznego Herceg Novi w Czarnogórze. Jest to jeden z największych festiwali tego typu na południu Europy, który corocznie ściąga kilka tysięcy muzyków z całego kontynentu.

Złotostocka orkiestra wyruszyła w podróż 10 września. Podczas pobytu prezentowała bardzo szeroki repertuar zawierający utwory patriotyczne, biesiadne oraz rozrywkowe głównie ścieżki dźwiękowe do znanych nam wszystkim dobrze filmów.

Kilkudniowy pobyt obfitował w niezliczoną ilość nowo zawartych kontaktów pomiędzy muzykami, parady i koncerty, które stanowiły dużą atrakcje dla coraz liczniej odwiedzających Czarnogórę turystów. Była to również okazja do wypoczynku i zwiedzania. Herceg Novi leży w Zatoce Kotorskiej, która zachwyca wspaniałą architekturą tamtejszych miasteczek oraz zapierającymi dech w piersiach widokami.

Dla członków orkiestry był to bez wątpienia bardzo udany pobyt oraz swego rodzaju nagroda za całoroczną pracę jaką wykonują podczas oprawy wielu uroczystości na terenie całego powiatu ząbkowickiego i nie tylko. Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu bliskich orkiestrze sympatyków oraz zaangażowaniu samych rodziców.

Intensywna działalność złotostockiej orkiestry przekłada się coraz mocniej na ich rozpoznawalność. Właśnie trwa konkurs ogłoszony przez Radio Wrocław, którego celem jest wyłonienie najlepszej dolnośląskiej orkiestry. Górnicza Orkiestra Dęta ze Złotego Stoku została zaproszona do wzięcia udziału w konkursie, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału poprzez głosowanie, które jest bezpłatne. Link do głosowania radiowroclaw.pl [KLIK].

Konkurs potrwa do 5 października, codziennie można oddać jeden głos.

mat. pras.

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA