Express-Miejski.pl

Obywatelskie zatrzymanie w Kamieńcu Ząbkowickim: Agresywna kierująca była pijana

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

2.7 promila - tyle alkoholu w organizmie miała 45-letnia kobieta kierująca Audi, której dalszą jazdę uniemożliwił inny obywatel. Zdarzenie miało miejsce 27 sierpnia.

Pierwsze zgłoszenie o tym, że za kierownicą Audi na nyskich numerach rejestracyjnych może siedzieć pijana kobieta policjanci otrzymali w momencie, gdy znajdowała się ona na krajowej ósemce w Ząbkowicach Śląskich. Mundurowi natychmiast udali się w poszukiwanie pojazdu, aby go zatrzymać i skontrolować trzeźwość kierującej. Kobieta skręciła jednak z drogi krajowej w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego i zdołała dotrzeć do tej miejscowości. Dopiero tam na ul. Paczkowskiej doszło do tzw. obywatelskiego zatrzymania.

- Mężczyzna poinformował nas, że zatrzymał kobietę, która kieruje samochodem marki Audi najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu - informował wówczas Mirosław Lasota z ząbkowickiej policji. Jak się okazało, był to ten sam pojazd, o którym była mowa we wcześniejszym zgłoszeniu.

45-letnia kobieta z powiatu nyskiego podróżowała sama. Po dotarciu na miejsce patrolu policji nie chciała poddać się badaniu alkomatem. Była agresywna i wulgarna, a także znieważyła policjantów. Policjanci po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia przewieźli kobietę do szpitala, gdzie pobrano od niej krew do badań. Wynik? 2.7 promila. 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obywatelskie zatrzymanie w Kamieńcu Ząbkowickim: Agresywna kierująca była pijana

  2019-09-11 10:33:14

  gość: ~cela plus

  Witamy w PRL-u ORMO REAKTYWACJA i po co było obalać komunę ? ZOMO zmieniło nazwę na ODZIAŁY PREWENCJI ,taka różnica ,że maja zbroje jak w średniowieczu , pały długie i czarne a i broń długą do strzelania płatkami róży, konie też mają . ORMO to teraz ZATRZYMANIE OBYWATELSKIE , fajna nazwa , ciekawe jak w nomenklaturze służbowej nazywają kapusi, może DONOSICIEL OBYWATELSKI ?

 • 2019-09-11 12:17:43

  gość: ~jj

  @~cela plus

  co ty ku... bredzisz pajacu, ciekawe czy tak bys pisal jakby pijana w trzy du py baba przejechala twoje dziecko

 • 2019-09-11 14:00:53

  gość: ~ piwko raz

  @~jj
  to ty qrwa bredzisz fi..ucie złamany, cwelu i donosicielu znam wielu takich co po kielichu dopiero im sie dobrze jedzie, wielkie mi rzeczy 2,7 promila , a widziałem babe jak przyszła do roboty i miała ponad 5 , i nikt po niej tego nie widział i co ty na to DONOSICIELU OBYWATELSKI

 • 2019-09-11 14:46:46

  gość: ~AALI

  @~ piwko raz
  ALE GOŚCIU JESTEŚ JEBNIĘTY

 • 2019-09-12 08:23:53

  gość: ~Obywatel

  ostatnio dodany post

  @~ piwko raz
  Człowieku jesteś żałosny. Zastanów się czasem zanim coś napiszesz. Rozumiem, że sam pewnie jeździsz na podwójnym gazie, obyś wpadł jak najszybciej. Każdy kto twierdzi, że jazda po pijanemu jest w porządku nie powinien w ogóle dotykać kierwnicy.

 • 2019-09-11 12:42:11

  gość: ~Kazik

  @~cela plus
  ORMO I ZOMO reaktywowało się już w 1989 r. Pozakładali firmy prywatne i firmy ochroniarskie i żyją sobie jak pączek w maśle. Tak więc zastanów się, co piszesz. Pozdrawiam.

REKLAMA