Express-Miejski.pl

Nie weryfikują sprzedawców, wysyłają pieniądze i nie dostają towaru. Kolejne internetowe oszustwa

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Nie ma tygodnia, by do Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich nie zgłosiła się przynajmniej jedna osoba, która została oszukana za pośrednictwem internetu.

W minionych dniach policjanci przyjęli dwa takie zgłoszenia. Pierwsze zawiadomienie złożył mężczyzna, który poinformował, że za pośrednictwem portalu aukcyjnego zakupił fotel za 110 zł. Przelał pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto, ale do tej pory nie otrzymał ani sprzętu, ani zwrotu środków.

Na policję zgłosiła się też 30-latka, która za pośrednictwem portalu społecznościowego zakupiła kurtki damskie na kwotę 113 zł. - Podobnie jak w powyższym przypadku, nie otrzymała ani zamówionych kurtek, ani zwrotu pieniędzy, które wpłaciła - informuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Policjanci przyjęli też zgłoszenie od 44-letniego mieszkańca Barda, który przekazał 33-latkowi zaliczkę w kwocie 200 zł na załatwienie kompletu opon do auta. Przekazanie pieniędzy nastąpiło w marcu, jednak mężczyzna do tej pory nie otrzymał obiecanego kompletu opon, ani też zwrotu przekazanych środków.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nie weryfikują sprzedawców, wysyłają pieniądze i nie dostają towaru. Kolejne internetowe oszustwa

    2019-09-10 13:24:12

    gość: ~Corleone

    ostatnio dodany post

    No i co w związku z tym? Debile płacą 2x dobrowolnie przesłali pieniądze ich wina że przed otrzymaniem towaru

REKLAMA