Express-Miejski.pl

Nastolatek z ok. 40 porcjami amfetaminy i 43-latek z czterema promilami alkoholu w organizmie

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zatrzymano 43-letniego kierowce osobówki, który miał cztery promile alkoholu w organizmie. Wpadł też 17-letni rowerzysta przy którym znaleziono 40 porcji amfetaminy.

29 sierpnia po godz. 8 rano w Ziębicach zatrzymano 43-letniego mieszkańca powiatu nyskiego. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen był pijany. Miał 4 promile alkoholu w organizmie. - Niepokojącą jazdę mężczyzny zauważyli inni kierowcy, którzy natychmiast zareagowali i zatrzymali pijanego 43-latka. Mężczyzna podjął pieszą próbę ucieczki, lecz jego stan skutecznie mu to uniemożliwił. Po interwencji policji 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości - informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Następnego dnia w godzinach wieczornych w Ząbkowicach Śląskich policjanci zatrzymali do kontroli młodego rowerzystę. - W chwili zatrzymania 17-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a dodatkowo posiadał przy sobie ponad 40 porcji amfetaminy. Nastolatek został zatrzymany w policyjny areszcie do wyjaśnienia. Policjanci wyjaśniają skąd nastolatek miał narkotyki i co miał z nimi zrobić - dodaje policjantka.

Warto wspomnieć, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł do 60 tys. złotych.

wkudrynska / em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA