Express-Miejski.pl

Eksplozja kolorów i wyścigi traktorów - „Święto Pieroga” w Witostowicach [foto] [video]

Eksplozja kolorów i wyścigi traktorów - „Święto Pieroga” w Witostowicach fot.: emagda / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

31 sierpnia w Witostowicach (gm. Ziębice) odbyło się „Święto Pieroga”. Był to tylko przedsmak do jutrzejszych dożynek powiatowo-gminnych, które organizuje sołectwo.

Sobota impreza rozpoczęła się o godz. 17. Jej oficjalnego otwarcia dokonali Przemysław Stróżewski - sołtys wsi Witostowice oraz Mariusz Szpilarewicz - burmistrz Ziębic, którzy powitali wszystkich uczestników i podziękowali wszystkim, którzy poświęcili swój prywatny czas, aby przygotować zarówno dzisiejsze, jak i jutrzejsze wydarzenie organizowane na terenie sołectwa. 

Przybyli mieszkańcy i goście mogli spróbować różnego rodzaju pierogów. Serwowane były m.in. ruskie, ze szpinakiem, chłopskie, zbójnickie, czy greckie, gotowane oraz z grilla. Dostępne były również różnego rodzaju ciasta i babeczki oraz bogate stoiska z gastronomią. Na dzieci czekało sporo atrakcji. Pozytywną energię przyniosła „Eksplozja Kolorów”, która odbyła się dwukrotnie. Rozrywki dostarczyło także wesołe miasteczko oraz dmuchane zamki, na których najmłodsi mogli wyszaleć się do woli.

O godz. 18 odbyła się III edycja konkursu Traktor Speed, w której o puchar sołtysa walczyło pięć osób. Trzej najlepsi otrzymali puchary, pozostali dwaj uczestnicy wyróżnienia.

W godzinach wieczornych na scenie zagrał zagrał zespół „Świnka Halinka”, a po koncercie rozpoczęła się dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez DJ-a Foxfire’a.

emagda / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA