Express-Miejski.pl

Od kilku miesięcy plądrował altanki. W końcu wpadł w ręce policji

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 18-latka, który włamywał się do altanek na ogródkach działkowych. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego od pewnego czasu ustalali, kto może być sprawcą kilkunastu włamań do altanek na ogródkach działkowych w Ząbkowicach Śląskich. Po ostatnim zgłoszeniu – na początku sierpnia – ustalili, że włamań tych może dokonywać jeden z nastoletnich mieszkańców miasta. Nie mylili się. Mężczyzna został zatrzymany we własnym domu. Tam też policjanci znaleźli jeden z przedmiotów, który padł jego łupem i był przygotowany do spieniężenia.

W ciągu trzech miesięcy 18-latek kradł z altankowych pomieszczeń głównie elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy. Wszystkie przedmioty pochodzące z kradzieży sprzedawał po okazyjnych cenach. 

W chwili obecnej policjanci ustalają ilu dokładnie włamań dokonał mężczyzna. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają także, że każdy kto kupuje przedmioty pochodzące z kradzieży może odpowiadać za paserstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

wkudrynska / em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Od kilku miesięcy plądrował altanki. W końcu wpadł w ręce policji

  2019-08-22 20:24:46

  gość: ~Artur Duleba

  Takie drobinki mnie ciesza, mimo ze zlodzieje na gruba skale prawie nie sa ruszani. Zwlaszcza, jesli paserzy byliby rowniez srogo karani, bo bez nich prawie nie ma zlodziejstwa.

 • 2019-08-26 23:54:12

  gość: ~Xxx

  ostatnio dodany post

  W ziebicach też by mogli się zająć bo ciągle jakieś włamania na działkach

REKLAMA