Express-Miejski.pl

Zamieszanie z juniorami młodszymi Orła. Gdzie zagrają?

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kilka dni temu media społecznościowe obiegła informacja, że zespół, choć wywalczył awans to nie zagra w lidze wojewódzkiej. Prezes klubu dementuje.

W czerwcu w artykule pt. Juniorzy Orła na dwóch biegunach. Młodsi z awansem do ligi wojewódzkiej, starsi pod kreską informowaliśmy o sukcesie podopiecznych Piotra Kupca, którzy w cuglach wygrali rozgrywki klasy okręgowej, a następnie okazali się najlepsi w turnieju barażowym, co dało zespołowi prawo gry w lidze wojewódzkiej. Kilka dni temu okazało się jednak, że wśród drużyn, które będą występować w II lidze wojewódzkiej Orła próżno było szukać. Rozpoczęło się szukanie winnych zaistniałej sytuacji.

W mediach społecznościowych zebrało się zarządowi Orła, jednak prezes klubu zapytany o sytuację odbił piłeczkę i stwierdził, że z jego strony wszelkie formalności zostały załatwione. - Drużyny do rozgrywek zgłaszaliśmy jeszcze przed turniejem barażowym, więc zgłosiliśmy zespół do klasy okręgowej, gdyż na ten moment zespół nie miał jeszcze prawa gry w lidze wojewódzkiej. Po wygranej w turnieju barażowym skontaktowałem się z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej w Wałbrzychu, aby potwierdzić, że jestemy zainteresowani grą w lidze wojewódzkiej. W odpowiedzi uzyskałem informację, że okręgowy związek niezwłocznie przekaże protokół turnieju barażowego do DZPN i zostaniemy zgłoszeni do rozgrywek już w lidze wojewódzkiej zgodnie z wywalczonym awansem - wyjaśnia Jan Dulanowski.

Ta formalność nie została jednak załatwiona. W składzie lig na sezon 2019/2020 juniorzy młodsi Orła nadal znajdowali się w klasie okręgowej, a w lidze wojewódzkiej utrzymano tym samym najwyżej sklasyfikowanego spadkowicza, czyli Górnik Wałbrzych. Sytuacja w ciągu kilku dni została jednak wyjaśniona. 5 sierpnia do klubu dotarło pismo, w którym Krzysztof Paluszek, wiceprezes ds. szkolenia w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej poinformował, że Wydział Szkolenia DZPN po zapoznaniu się z dokumentacją oraz weryfikacją rozgrywek w Lidze Okręgowej Juniora Młodszego w strefie Wałbrzych podjął decyzję dotyczącą awansu zespołu Orzeł Ząbkowice Śląskie do Wojewódzkiej Ligi Juniora Młodszego, a tym samym uznał zespół Górnika Wałbrzych za spadkowicza do Okręgowej Ligi Juniora Młodszego.

W sezonie 2019/2020 podopieczni Piotra Kupca będą więc występować więc w lidze dolnośląskiej, czyli tam, gdzie powinni zgodnie z wynikem zanotowanym w poprzednim roku rozgrywkowym.

ms. / em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zamieszanie z juniorami młodszymi Orła. Gdzie zagrają?

  2019-08-06 21:49:26

  gość: ~Sąsiad

  Najlepiej pytać osobę która wie jak to jest a nie gamonia który coś gdzieś słyszał i pisze bzdury w gazecie.Sądzę że tamta gazeta powinna poinformować swoich czytelników jaka prawda jest.

 • 2019-08-07 07:22:18

  gość: ~Jaka

  @~Sąsiad
  Jaka gazeta? Ktoś coś namieszał?

 • 2019-08-07 09:23:37

  gość: ~jmjm

  @~Jaka

  Gazeta juzka bylego dzialacza orla ktory teraz realizuje sie jako marketingowiec

 • 2019-08-07 09:39:00

  gość: ~saf

  @~jmjm
  Ahh Jozef Jozef

 • 2019-08-07 09:48:36

  gość: ~Sąsiad

  @~jmjm
  Ja pierdziu to on był działaczem , to w takim razie kim jest od ponad 40 lat kierownik drużyny Pan Edmund Cisak. Jujek mówił że Orzeł dał szanse juzkowi normalnego funkcjonowania w życiu i był w Orle jakimś tam sprzątającym w szatni i nawet mu płacili.

 • 2019-08-08 10:18:33

  gość: ~Zgk

  Oby Dulanowski wody chłopakom na mecze nie żałował..!!!

 • 2019-08-08 11:42:19

  gość: ~Sąsiad

  @~Zgk
  Gazeta napisała co napisała ale z artykułu wynika że to OZPN Wałbrzych zpierdzielił całą sprawę, gdzie jednym z członków zarządu jest ten były sprzątający szatnie z Orła. Czyżby jakaś zemsta? Jujek mówił że bardzo pomagał Slęzie Ciepłowody i co wyszło to wyszło.To wszystko na pewno iperlialistyczna plotka.

 • 2019-08-10 18:47:06

  gość: ~wwww

  ostatnio dodany post

  @~Sąsiad
  Dzidek, nie pie..l! I przestań powoływać się na swojego guru Jujka. Ale skoro jest od ciebie mądrzejszy...

 • 2019-08-10 17:31:09

  gość: ~kibic orła

  no a swoją drogą p.prezezes zaczyna szantażować włodarza ząbkowic tą odpowiedzią i prawda jest taka że takiego dziadostwa jeszcze w orle nie było

REKLAMA