Express-Miejski.pl

Pijani kierowcy, potrącenie pieszego, zatrzymany złodziej i poszkodowany rowerzysta [raport policji]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Sporo pracy w minionym tygodniu mieli policjanci na terenie powiatu. Oprócz wypadków i kolizji wyeliminowali z ruchu pijanych kierujących i zatrzymali złodzieja.

24 lipca przed godz. 10 w Janowcu (gm. Bardo) 26-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, chcąc wykorzystać chwilową nieobecność właścicielki, wszedł do jej domu przez okno i skradł alkohol. - W momencie gdy kobieta pojawiła się w obiekcie i zobaczyła obcego mężczyznę, ten chcąc utrzymać w posiadaniu skradziony alkohol odepchnął 70-latkę. Kobiecie na szczęście nic się nie stało, a mężczyzna bezpośrednio po zgłoszeniu został zatrzymany i przewieziony do aresztu - mówi Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji. 26-latek będzie teraz opowiadał za kradzież rozbójniczą. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

25 lipca około godz. 7.30 w Kamieńcu Ząbkowickim wpadł 63-latek, który jechał rowerem, choć wcześniej orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy.

26 lipca o godz. 8.20 na ul. Przemysłowej w Ziębicach mundurowi zatrzymali 36-latka z powiatu ząbkowickiego, który podróżował rowerem. Mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Tego samego dnia około godz. 20.30 na ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich 16-letni rowerzysta jadący chodnikiem chcąc uniknąć zderzenia z prawidłowo wyjeżdżającym z parkingu samochodem zaczął gwałtownie hamować i przewrócił się. Został zabrany do szpitala.

27 lipca około godz. 16.30 w Byczeniu (gm. Kamieniec Ząbkowicki) doszło do kolizji z udziałem motoroweru. Kierowała nim 26-latka z powiatu nyskiego, która przewróciła prowadzony przez siebie pojazd. Przyczyną takiego stanu rzeczy był najprawdopodobniej spożywany przez nią wcześniej alkohol, bowiem kobieta podczas sprawdzania jej stanu trzeźwości wydmuchała 2.3 promila. Nie doznała  obrażeń i nie było konieczności transportowania jej do szpitala.

Kilka godzin później w Niedźwiedniku (gm. Ziębice) policjanci z Ziębic zatrzymali 49-latka z powiatu ząbkowickiego, który podróżował Oplem Astrą, choć był pijany. Badanie alkomatem wskazało u niego 2.5 promila.

28 lipca na parkingu przy osiedlu XXX-lecia w Kamieńcu Ząbkowickim 31-letnia kobieta cofając samochodem marki Volkswagen Polo nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła 60-letniego mężczyznę. - Poszkodowany z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Kierująca była trzeźwa - informuje oficer prasowa ząbkowickiej policji.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pijani kierowcy, potrącenie pieszego, zatrzymany złodziej i poszkodowany rowerzysta [raport policji]

  2019-07-29 16:02:01

  gość: ~Hgagaba

  brawurowe zatrzymanie trzeźwego rowerzysty.niekumam jak można komuś zakazać jeżdżenia pojazdami typu rower, hulajnoga .

 • 2019-07-29 18:30:19

  gość: ~Rafał

  ostatnio dodany post

  Skoro miał zakaz prowadzenia pojazdów, to znaczy, że nie potrafił jeździć na trzeźwo. Ot, proste i logiczne.

REKLAMA