Express-Miejski.pl

Wciąż trwa nabór do Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich

zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich nadal prowadzi nabór do utworzonego Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich.

Program „Senior+” polega na wsparciu tworzenia placówek jak Dzienny Dom Seniora. Celem projektu jest zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym seniorów. W Ząbkowicach Śląskich obiekt przeznaczony dla seniorów znajduje się na osiedlu XX-lecia 52 (obiekt, w którym mieści się OPS).

Stworzenie takiego ośrodka było możliwe dzięki uzyskanej przez gminę dotacji w wysokości ponad 228 tys. zł w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Po ukończeniu prac związanych z adaptacją pomieszczeń do placówki udał się burmistrz Marcin Orzeszek wraz z zastępcą Dariuszem Małozięciem, kierownikiem wydziału Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej Jarosławem Trześniakiem i kierownikiem wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Ewą Figzał by zobaczyć efekty inwestycji.

Burmistrz Ząbkowic Śląskich zostawił wówczas krótką wiadomość w postaci wideo dla mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie:

Uczestnikami zajęć w Dziennym Domu „Senior+” mogą być osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+, zarówno kobiety, jak i mężczyźni będący mieszkańcami miasta i gminy Ząbkowice Śląskie. 

Seniorzy mogą korzystać z wszechstronnego wsparcia, a zakres świadczonych usług obejmuje:

 • jeden posiłek gorący oraz warunki do wspólnego przygotowywania posiłków
 • zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe oraz terapię zajęciową
 • zajęcia sportowo-rekreacyjne
 • zajęcia aktywizujące społecznie

Ośrodek funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16. Korzystanie z usług Dziennego Domu Seniora jest częściowo odpłatne. Wysokość opłaty ustalona zostanie na podstawie decyzji administracyjnej wydanej o skierowaniu na pobyt do Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich. Decyzja będzie wydana na podstawie wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Osoby zainteresowane zajęciami w Dziennym Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich mogą składać formularz zgłoszeniowy w  Ośrodku Pomocy Społecznej na Osiedlu XX-lecia 52 w Ząbkowicach Śląskich od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. 

Druk formularza można otrzymać  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich lub pobrać ze strony internetowej.

Pliki do pobrania:

wkudrynska / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wciąż trwa nabór do Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich

  2019-07-19 13:39:11

  gość: ~Gabi

  Coś nie ma za bardzo chętnych

 • 2019-07-19 15:13:42

  gość: ~maria

  kolejny przyklad niegospodarnosci orzeszka - zamiast zrobic rozeznanie to wzial dofinansowanie a teraz sie okazuje ze brakuje chetnych bo jakby byii to by nie prowadzili naboru

 • 2019-07-19 23:13:48

  gość: ~Hahaha

  Ten projekt to kpina!

 • 2019-07-20 19:33:27

  gość: ~Lila

  @~Hahaha
  Kpina, że tworzone jest miejsce gdzie seniorzy mogą spędzać czas?

 • 2019-07-21 10:13:41

  gość: ~Ja

  @~Lila
  Przeczytaj , ile to kosztuje osoby, które chcą brać udział. Kogo na to stać? A jeśli ktoś jest zwolniony z opłat, to warto przeanalizować dlaczego. Ten projekt powinien być prześwietlony przez CBA.

 • 2019-07-21 10:29:26

  gość: ~Prawda

  @~Ja
  Dokładnie. Przeczytaj sobie, jakie są kryteria dotyczące kasy , aby móc korzystać z projektu. Z projektu korzystają seniorzy lokalnych dignitarzy.

 • 2019-07-21 10:31:05

  gość: ~Hey

  ostatnio dodany post

  @~Lila
  Nie zastanowiłaś się , dlaczego w artykule propagandowym Fistaszkami nie podano jaka jest odpłatność za korzystanie z projektu ?

REKLAMA