Express-Miejski.pl

Piasek Potworów wziął udział w mistrzostwach świata w udawaniu gry w piłkę [foto]

Piasek Potworów wziął udział w mistrzostwach świata w udawaniu gry w piłkę fot.: Karol Fester

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Raz udawali lepiej, raz gorzej, ostatecznie zajmując szóste miejsce w turnieju w gronie 16 zespołów. O awansie do fazy finałowej w przypadku Piaska decydował rzut monetą.

W różnego rodzaju mistrzostwach udział biorą zazwyczaj ci, którzy wybijają się ponad przeciętność. W mistrzostwach świata w udawaniu gry w piłkę nożną założenie było jednak zgoła odmienne. Wyselekcjonowano 16 drużyn z całego kraju, których zawodnicy, choć piłkę nożną uwielbiają i kochają, to grać w nią nie potrafią granie w nią wychodzi im kiepsko. Świadczą o tym zajmowane przez nich miejsca w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez poszczególne związki piłki nożnej w całym kraju.

Wśród najlepszych elity szesnastu drużyn znalazło się także miejsce dla Piaska Potworów. W mediach społecznościowych jest to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny klub w regionie, mając fanów w różnych zakątkach Polski. Drużynę ciepłym słowem na twiterze wspiera m.in. Janusz Piechociński, ale to nie internetowy fejm (a może jednak?), a znakomite wyniki osiągane przez zespół z gminy Bardo spowodowały, że mógł on znaleźć się w zaszczytnym gronie szesnastu ekip biorących udział w Mistrzostwach Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Nożną, które odbyły się 13 lipca w Przykonie.

Piasek Potworów doskonale wpisuje się bowiem w charakterystykę drużyn zaproszonych do udziału w rozgrywkach. Od kilku lat miota się po dnie B-klasy (najniższy poziom rozgrywkowy na terenie byłego województwa wałbrzyskiego), gromadząc łącznie w ciągu trzech sezonów w sumie 24 punkty. To dla porównania tyle, ile na swoim koncie w ostatnim sezonie miała Perła Płonica, zajmując w rozgrywkach siódme miejsce w stawce dziesięciu zespołów. Piasek wywalczył ich...siedem i podobnie jak przed dwoma laty i rok temu zamknął klasyfikację.

O tym, że był to turniej, na którym zdecydowanie bardziej od wyniku sportowego liczyła się dobra zabawa niech świadczą turniejowe hasła. Oficjalne brzmiało Niech zwycięża najgorszy, a nieoficjalne: Nie ma futbolu bez alkoholu. O ile ze zrozumieniem tego drugiego problemów nie miał nikt, o tyle z tym pierwszym było różnie.

Piasek Potworów zajął w turnieju szóste miejsce. Otarł się więc o miejsce premiowane nagrodą, bowiem organizatorzy premiowali trzy lokaty - pierwszą dla najlepszego zespołu drużyny, która nie zrozumiała zasad turnieju, ostatnie dla prawdziwego zwycięzcy, który od pierwszego do ostatniego meczu realizował wyznaczony cel i dla zespołu, który zajął miejsce...siódme. Dlaczego? - Zająć je jest wyjątkowo trudno, bo trzeba się nagimnastykować, dużo przewidywać i samemu dostosowywać swoje wyniki do turniejowych wydarzeń - tłumaczył Radosław Rzeźnikiewicz, główny organizator turnieju, znany z portalu kartofliska.pl i piłkarskich podróży po całym świecie. Organizator postanowił więc nagrodzić najlepszych jasnowidzów i matematyków w jednym.

W fazie grupowej Piasek najpierw rywalizował z Orłem Bydgoszcz, z którym zgodnie z planem przegrał 2:3. Zespół z gminy Bardo był na dobrej drodze do włączenia się do walki o ostatnie miejsce w turnieju, ale w drugim meczu udawanie gry w piłkę wychodziło im gorzej niż ekipie PKS Orzeł Dziadowice. Piasek nieoczekiwanie wygrał 1:0 i... tym wynikiem zamknął sobie furtkę do zajęcia szesnastej pozycji. Później więc ekipa z Potworowa postanowiła powalczyć o miejsce pierwsze lub siódme. Niestety zbyt niskie umiejętności piłkarskie spowodowały, że Piasek w ostatnim meczu zremisował 0:0, a słaba umiejętność wykonywania działań matematycznych spowodowała, że...zawodnicy Piaska swój dalszy byt w turnieju uzależnili od rzutu monetą. Po trzech meczach mieli bowiem identyczny bilans co ich ostatni ligowy rywal Teleszyna III Przykona.

O tym, że suma szczęścia zawsze równa się zero piłkarze z Potworowa przekonali się podczas rzutu monetą. O ile w meczach ligowych prezes klubu częste porażki tłumaczy brakiem szczęścia, o tyle w Przykonie szczęście Piaskowi dopisało. Los zadecydował, że to Piasek ma zająć drugie miejsce i awansować do ćwierćfinału.

Pierwsza i siódma pozycja wciąż były więc w zasięgu. W fazie pucharowej Piasek uległ 1:4 ekipie FC Zapchajdziura i w tym momencie zamknął sobie furtkę do zajęcia pierwszego miejsca, ale był niemal na autostradzie do zajęcia siódmej pozycji. Wystarczyło przegrać kolejny mecz z Coco Jambo Warszawa na etapie gry o lokaty 4-8 i wygrać ostatni o miejsce siódme.

Odpowiedzialni za liczenie punktów zawodnicy Piaska doszli tylko do momentu, w którym jasnym było, że któryś mecz muszą wygrać, a któryś przegrać. Plan zrealizowali, ale w kolejności odwrotnej niż powinni. A może plan był dobry, ale identyczny mieli rywale z Warszawy, którzy wykonali go lepiej i zajęli siódmą pozycję? Tego już się nie dowiemy. W każdym razie w meczu, który Piasek powinien przegrać (by być w grze o siódme miejsce) wygrał 4:1, a mecz o nic niedające piąte miejsce przegrał 0:1 z kolegami z ekipy Muchoboru Wrocław.

Klasyfikacja generalna II Mistrzostw Świata w Udawaniu Gry w Piłkę Nożną - Przykona 2019:

1. Tartak Klamry
2. Odlew Poznań
3. FC Zapchajdziura
4. Orzeł Bydgoszcz
5. Muchobór Wrocław
6. Piasek Potworów
7. Coco Jambo Warszawa
8. Jadwiażński KS Poznań
9. Janusze Futbolu
10. Teleszyna III Przykona
11. Naprzód Świbie
12. Footroll
13. Kartofliska
14. Bar Ulubiona ETV
15. LZS Chrząstawa
16. Orzeł Dziadowice-Folwark

Kolejne sportowe zmagania z przymrużeniem oka z udziałem Piaska Potworów i innych ekip z kraju już 3 sierpnia na boisku sportowym w Potworowie. Tam zorganizowany zostanie festyn z okazji XX-lecia klubu. W turnieju piłkarskim oprócz gospodarzy zagrają: znane z programu Asy B Klasy - LZS Chrząstawa, Fortuna Chomiąża, medialne Kartofliska, SKS Potworów czy retro Piasek Potworów. Skład turnieju uzupełnią Cis Brzeźnica i Wieża Rudnica, czyli dwie ekipy z okolicy.

ms. / em24.pl

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Piasek Potworów wziął udział w mistrzostwach świata w udawaniu gry w piłkę [foto]

  2019-07-17 18:31:17

  gość: ~KIBIC

  szkoda ze piasek potrafi "robić" wizerunek a jesli chodzi o tabelę ligową i styl gry to niestety dno..........

 • 2019-07-18 07:47:03

  gość: ~misiu

  @~KIBIC
  To może Ty zagrasz?

 • 2019-07-18 09:01:47

  Piasek

  @~KIBIC bardzo prosto ci to wyjaśnię: klubów które nie szorują po dnie tabeli jest w Polsce tysiące, klubów które potrafią "robić" wizerunek jest garstka

 • 2019-07-19 22:46:53

  gość: ~kibic

  @~KIBIC

  ktos musi byc ostatni

 • 2019-07-18 07:51:25

  gość: ~Kiedyś kibic

  Szkoda tego czytać.Piłka w ich wykonaniu zeszła na psy.Kiedyś sie chętnie jechało na Piaska w A klasie bo była ekipa bardzo mocna jak na taki klub.Nie rozumiem po co to pajacowanie?Gdzie ambicja tych chłopaków?

 • 2019-07-18 08:24:40

  gość: ~lili

  @~Kiedyś kibic
  Lepiej siedzieć przed komputerem i się wymądrzać.

 • 2019-07-18 09:07:47

  Piasek

  @~Kiedyś kibic nikt nie każe ci czytać i jeździć na mecze Piaska, masz cały powiat do wyboru żeby pojechać zobaczyć 'dobrą' piłkę (śmiech przez łzy o ile w b czy a klasie można gdziekolwiek zobaczyć dobrą piłkę)

 • 2019-07-18 09:25:34

  gość: ~Iza

  @Piasek
  To kibic IV ligi pewnie - miłośnik Orła lub Unii;)) tam to dopiero jest fascynujący football:)

 • 2019-07-18 09:41:14

  gość: ~kibic

  @~Iza

  na orla chodzi 50 osob na bardo 100 ale chodza bo nie maja co robic nawet zawodnikow nie znaja tu i tu armie zaciezne najlepiej jechac na mecz do stolca albo kamienca bo graja chlopcy z okolicy kazdego sie zna a jak chce ogladac armie zaciezna to wlaczam telewizor i ogladam miedz legnice albo inna legie warszawa czy slask wroclaw

 • 2019-07-18 10:22:18

  gość: ~Iza

  @~kibic
  ten "fascynujący football" to ironia:) mam takie samo zdanie jak Ty:)

 • 2019-07-18 10:48:08

  Piasek

  @~Kiedyś kibic

  Z założenia pieniądze, które otrzymują kluby z małych wiosek od samorządów, powinny być przeznaczone na rozwój i promocję regionu, czyli obiektywnie patrząc, Paisek wykonuje lepszą robotę promując region i Gminę, niż pozostałe wszystkie kluby razem wzięte ;)

 • 2019-07-18 11:13:20

  gość: ~pszczółka

  @Piasek
  A ja mam o wiele większy szacunek dla Was, dla takich małych klubów, które borykają się z przeciwnościami dnia powszedniego niż dla wielkich klubów w których problemem jest w jakim kolorze spodenek dziś wyjdą na murawę. Macie pasję! To w dzisiejszych czasach ważne! Wychodzicie z domu, spotykacie się z ludźmi, a przy okazji promujecie siebie i region. Naprawdę szacun!

 • 2019-07-18 11:59:32

  gość: ~bardo

  @~pszczółka

  Trochę to nie tak, bo w Potworowie z Potworowa to gra może 2 osoby a z gminy z 4 albo 5, a reszta to jakies wynalazki którym sie tez za chwile odechce jezdzenia na mecze i ciaglego przegrywania, no chyba ze maja parcie na szklo to co innego

 • 2019-07-18 12:13:45

  gość: ~Danio

  @~bardo
  Ot ciekawostka, jestem zawodnikiem piaska z Potworowa i pierwsze słysze

 • 2019-07-18 12:30:13

  gość: ~Danio

  Zawsze najwiecej maja do powiedzenia ludzie ktorzy z klubem nie maja nic wspolnego

 • 2019-07-18 13:06:56

  gość: ~Kiedyś kibic

  @Piasek
  Powiedz to kibicom jeśli jeszcze ich macie że gracie dla promocji gminy a nie wyników.
  Zobacz sąsiada, Cisa,tam zawsze są kibice bo graja o punkty.

 • 2019-07-19 16:25:55

  gość: ~Byk

  Ambicją? Ważne że coś robią . Lepsze to niż struganie brzozy przy komentarzach bez sensu

 • 2019-07-19 12:33:53

  gość: ~Latający cyrk Monthy Pythona

  Piasek=błazenada

 • 2019-07-19 12:44:21

  gość: ~czesiek

  byłem na meczu piaska z braszowicami bo juz piasek od tygodnia pisał ze "rewanz-derby", na meczu koszulki treningowe, fotograf, kamera, spina na całego. w meczu wpierd.l i wszystko wróciło do normy :)

 • 2019-07-19 14:45:04

  gość: ~Krzycher

  @~czesiek
  Proszę nie mieszać klubu Czarni Braszowice do powyższych wpisów.Nie sądze aby ktoś od nas miał coś negatywnego do powiedzenia w sprawie sposobu prowadzenia czy promowania klubu Piasek Potworów.
  Do zobaczenia w drugiej kolejce.

 • 2019-07-24 18:16:21

  gość: ~Danio

  ostatnio dodany post

  @~czesiek
  Wyglada jak wpis Krzyska niestety:(

 • 2019-07-19 15:14:53

  gość: ~kibic

  Wole jechac poogladac mecz Piaska niz tem pseudo klub w bardzie, gdzie zawodnicy otrzymuja za grania dobre pieniadze . Jak nie macie sie czym zajac to zapytajcie zarzad uni o turniej ktory rzekomo odbyl sie 30 czerwca w bardzie, na ktory to klub z barda dostal 8.5tys zl od komisji rozwiazywania problemow alkoholowych. Ja osobiscie nie widzialem rzadnych ogloszen o turnieju ani jakiejs realacji czy zdjec. Turniej widmo?

 • 2019-07-19 17:38:59

  gość: ~haha

  @~kibic
  zawodnikom najemnym trzeba płacić ;)

REKLAMA