Express-Miejski.pl

Nowy radiowóz dla policjantów z Ząbkowic Śląskich. Grupa „Speed” zajmie się agresywnymi kierowcami

Nowe radiowozy dolnośląskiej policji fot.: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dolnośląscy policjanci otrzymali nowe radiowozy. Na drogach Dolnego Śląska pojawi się pięć samochodów marki BMW i pięć marki Volkswagen T6.

Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa. Ponadto do działań rusza specjalnie utworzona grupa „Speed”, która na Dolnym Śląsku miała będzie na celu przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Dzisiaj na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Wśród nich są także pojazdy nieoznakowane. Łącznie zakupionych zostało 10 pojazdów służbowych wykorzystując środki z Programu Modernizacji Policji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Budżetu Środków Europejskich.

W uroczystości przekazania radiowozów wzięli udział wojewoda Paweł Hreniak oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu –  insp. Dariusz Wesołowski.

Oznakowane i nieoznakowane auta marki BMW trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Będą wykorzystywane do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach, a wyposażone w videorejestratory maja rejestrować agresywnych kierowców. Oznakowane radiowozy VW Transporter 6 będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej w Komendach Powiatowych Policji w Środzie Śląskiej, Jaworze, Kamiennej Górze, Ząbkowicach Śląskich oraz Złotoryi. Całkowity koszt zakupionych pojazdów to prawie 1,8 miliona złotych. Nowe radiowozy to już kolejne w tym roku uzupełnienie floty dolnośląskiej policji.

Ponadto podczas spotkania poinformowano o utworzeniu na Dolnym Śląsku specjalnej grupy „Speed”, mającej na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład grupy wchodzić będą najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego województwa dolnośląskiego. Podobne grupy tworzone są w całym kraju.

Otrzymane dzisiaj samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie policji, a te będą kolejnym znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego w codziennej służbie.

Nowe samochody dla dolnośląskiej policji:

 

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowy wóz dla policjantów z Ząbkowic Śląskich. Grupa „Speed” zajmie się agresywnymi kierowcami

  2019-07-17 07:20:04

  gość: ~Kai

  U nas zajmują się agresywnymi rowerzystami na wsiach

 • 2019-07-17 07:54:35

  gość: ~Hugo

  A kto zajmie się leniwymi policjantami? Nic nie robią, poza wożeniem się w tych ich furach i udawaniem szeryfów... Primadonny... szkoda paliwa!

 • 2019-07-17 11:06:12

  gość: ~Galu

  ostatnio dodany post

  I kolejne świetne auta wylądują w rowach bo " kwalifikowani kierowcy z grupy speed" nie potrafią zrobić zakrętu mając 4x4 i w opór elektroniki. unfal.exe

REKLAMA