Express-Miejski.pl

Pijani za kółkiem. Rekordzista miał ponad trzy promile!

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ubiegłym tygodniu policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Większość z nich wydmuchała ponad dwa promile!

Funkcjonariusze skutecznie wyeliminowali z ruchu sześciu kierujących „na podwójnym gazie”. Wśród nich był tylko jeden rowerzysta. 08 lipca w Potworowie zatrzymano do kontroli kierującego rowerem 45-latka, który miał 2.86 promila w wydychanym powietrzu. Po wykonaniu niezbędnych czynności policjanci zwolnili rowerzystę do domu, jednoślad przekazując osobie wskazanej.

- 13 lipca o godz. 15.40 policjanci z Ziębic zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który jechał samochodem marki Opel Corsa w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to 3.24 promila. Kierującemu zatrzymano włoskie prawo jazdy, jego zaś po wykonanych czynnościach zwolniono. Tego samego dnia o godzinie 20.50 w Lipie funkcjonariusze zatrzymali 32-latka z powiatu ząbkowickiego, który będąc nietrzeźwym (2.08 promila) kierował Volkswagenem Passatem. Mężczyznę zwolniono po wykonaniu czynności, samochód przekazano osobie wskazanej – relacjonuje komisarz Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Także 13 lipca patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego (1 promil alkoholu w organizmie) obywatela Republiki Czeskiej, który kierując Audi spowodował kolizję z poprzedzającą go Hondą. Czecha osadzono w areszcie policyjnym, o zdarzeniu policjanci powiadomili Ambasadę Republiki Czeskiej.

- 14 lipca o godzinie 18.30 w miejscowości Głęboka policjanci z Ziębic zatrzymali mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który kierował samochodem marki Fiat Punto pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. W trakcie przeprowadzonego badania ustalono, że miał on w organizmie 2.24 promila alkoholu. Jeszcze tego samego dnia o godzinie 20.25 w Nowym Dworze zatrzymano 34-latka z powiatu ząbkowickiego, który jechał w stanie nietrzeźwości (1.7 promila) samochodem osobowym. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierującego zwolniono do domu, pojazd przekazując osobie wskazanej – informuje Ilona Golec.

W świetle obowiązujących przepisów za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kierującemu zatrzymuje się obligatoryjnie prawo jazdy na okres nie krótszy niż trzy lata!

erwu. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA