Express-Miejski.pl

Uwaga na oszustów. Zachowaj ostrożność płacąc przez Internet

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zakupy w sieci cieszą się dużym powodzeniem wśród internautów. Często jednak zamiast zamówionego towaru tracimy jedynie własne pieniądze. 

Media od dawna ostrzegają przed zbytnią łatwowiernością w trakcie dokonywania zakupów internetowych. Wygoda towarzysząca transakcjom w sieci niesie jednak ze sobą ryzyko utraty wpłaconych pieniędzy.

17 czerwca 36-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego powiadomiła policję, że nieustalony sprawca posługując się danymi personalnymi kobiety z powiatu kwidzyńskiego, za pośrednictwem portalu internetowego doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 460 zł, oferując do sprzedaży turbinę samochodową. Zgłaszająca do dnia dzisiejszego nie otrzymała zamówionego towaru, ani zwrotu wpłaconych pieniędzy.

22 czerwca mieszkaniec powiatu ząbkowickiego powiadomił, że zamówił za pośrednictwem portalu internetowego telefon komórkowy Samsung Galaxy S-10, oferowany przez sprzedawcę podającego dane personalne nieustalonej kobiety, za który zapłacił 1.2 tys. zł. Zamawiający nie otrzymał telefonu, ani zwrotu pieniędzy.

1 lipca 22-letnia mieszkanka gminy Ząbkowice Śląskie powiadomiła policję, że nieustalony sprawca doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem podając się za jej koleżankę, w wyniku czego pokrzywdzona dokonała za pomocą aplikacji BLIK przelewu w kwocie 1 tys. zł – mówi Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji i dodaje, aby przy zawieraniu transakcji w sieci zachować szczególną ostrożność, nie podawać przez telefon czy w wiadomościach mailowych haseł do bankowości internetowej czy kodów dostępu do konta. 

W ubiegłym tygodniu ofiarą internetowego oszustwa padła też jedna z mieszkanek powiatu ząbkowickiego, która na portalu społecznościowym chciała w promocyjnej cenie zakupić basen ogrodowy. Kobieta nie była świadoma, że najprawdopodobniej osoba, z którą ustalała szczegóły transakcji była oszustem, który przejął konto na portalu należące do innej osoby. W rezultacie straciła 269 zł.

erwu. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA