Express-Miejski.pl

Ziębiczanka wśród najlepszych piłkarek młodego pokolenia. Pojedzie na Letnią Akademię Młodych Orłów

Krystyna Flis ze Sparty Ziębice wśród 80 wyróżniających się piłkarek młodego pokolenia fot.: MKS Sparta Ziębice

Zawodniczka Sparty Ziębice znalazła się wśród 80 piłkarek nożnych z roczników 2006, 2007 i 2008 i otrzymała powołanie na tegoroczną Letnią Akademię Młodych Orłów.

Turnus dziewcząt, odbywający się w dniach 21-28 lipca, rozpocznie cykl trzech tygodniowych zgrupowań dla najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia. Treningi jak co roku odbywać się będą w Gniewinie.

Tegoroczne zgrupowanie będzie już piątą edycją Letniej AMO dla dziewcząt. Pojawią się na niej zawodniczki ze wszystkich województw, a najliczniejszą reprezentację (po 9 piłkarek) będą miały: Dolny Śląsk, Wielkopolska oraz województwo łódzkie. Z tego ostatniego do Gniewina przyjedzie aż 8 dziewcząt trenujących na co dzień w klubie UKS SMS Łódź.

Miłym akcentem będzie obecność wśród wyróżniających się zawodniczek młodego pokolenia Krystyny Flis (rocznik 2007) na co dzień trenującej w Sparcie Ziębice. Zawodniczka od początku swojej przygody z piłką związana jest z ziębickim klubem. Na co dzień występuje w zespole Orlika, a jej trenerem jest Grzegorz Krzeptoń. Krysia miała też występy w drużynie młodzików, którą prowadzi Przemysław Palmowski. Warto dodać, że młodziki Sparty wygrały wszystkie mecze w swojej lidze i wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ziębiczanka wśród najlepszych piłkarek młodego pokolenia. Pojedzie na Letnią Akademię Młodych Orłów

    2019-06-11 21:33:22

    gość: ~oh waldemar

    ostatnio dodany post

    HEJ HO AMOOOO! Gratulacje Krysia!

REKLAMA