Express-Miejski.pl

Uczennica z Kamieńca Ząbkowickiego laureatką konkursu. W nagrodę wyjedzie do Petersburga

zdjęcie ilustracyjne fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

W Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbył się finał XI Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji. Sukces odniosła uczennica z Kamieńca Ząbkowickiego.

Celem konkursu pn. „Białe Noce” jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania kulturą i historią rosyjską oraz popularyzowanie wiedzy o tym kraju. Organizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Pierwszy etap konkursu miał miejsce pod koniec kwietnia i był to etap szkolny. Do kolejnej tury awansowały dwie uczennice klasy IIIC oddziału gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim -  Roksana Postawa i Wiktoria Tofel.

Ta druga w etapie międzyszkolnym zdołała wywalczyć przepustkę do finału, który polegał na przygotowaniu prezentacji dotyczącej malarstwa i rzeźby rosyjskiej oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez komisję konkursową. Wiktoria Tofel została laureatką konkursu, a w nagrodę wygrała m.in. wycieczkę do Petersburga.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uczennica z Kamieńca Ząbkowickiego laureatką konkursu. W nagrodę wyjedzie do Petersburga

  2019-06-11 07:41:01

  gość: ~pozdr IRuśka

  W gimnazjum w Budzowie w IIIb jest uczeń KAROL który ma II miejsce w tym konkursie i 20 czerwca też leci do Petersburga gratulacje dla Karola i Pani Joli no Wiktori też udanego zwiedzania.

 • 2019-06-11 09:47:44

  gość: ~dyrektor

  Tak jest w tej szkole w BUDZOWIE rzeczywiście taki uczeń Karol i nie tylko w tym konkursie się uplasował wysoko ale cóż na to dyrektorka nic bo sama jest bierna mierna i wierna nawet stypendiów nie chce przyznać gimnazjalistom tylko swoim bmw z podstawóki ble - nie ładnie pani dyrektor....!!!!(

 • 2019-06-11 12:08:48

  gość: ~starościc

  ostatnio dodany post

  To nie 1 raz dyrektora szkoły z Budzowa olała gimnazjalistów w zeszłym roku tez nie było stypendiów dla gimnazjum tylko dla podstawówki, jakie osiągnięcia tych uczniów: kangurek czy szachy śmiać się chce z Lodki i Irenki dyrektorki, mają jeszcze ucznia Karola w ogólnopolskim konkursie III miejsce ,I-II miejsca w wojewódzkich , dobrze że uczeń reprezentuje tą szkołę bo szkoda mówić o ;poziomie reszty z ciałem pedag też.

REKLAMA