Express-Miejski.pl

Szybka sesja. Radni dali „zielone światło” na realizację inwestycji

XII sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich VIII kadencji fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Niespełna 30 minut trwała ostatnia sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich  Radni dokonali zmian w budżecie. Przyjęli też sprawozdania z działalności ZOK i biblioteki.

Dzięki zmianom w budżecie znalazły się nowe zadania oraz zwiększono środki na realizację innych. O wszystkich informowaliśmy na bieżąco na portalu, na wszystkie też bowiem gmina pozyskiwała dofinansowania zewnętrzne.

Wykaz zadań wprowadzonych do realizacji:

„Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Jaworka poprzez budowę chodnika”150 tys. zł

Kontynuacja chodnika do Jaworka. W poprzednich latach został już wybudowany chodnik wzdłuż ul. Powstańców Warszawy do ul. Diamentowej. Teraz chodnik będzie już prowadził do samego Jaworka.

„Przebudowa ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich – etap II”1.5 mln zł

Jest to kontynuacja przebudowy ul. Piastowskiej zrobionej w ubiegłym roku. Teraz wykonana zostanie nowa nawierzchnia i chodniki na odcinku od ul. Bohaterów Getta wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich.

„Przebudowa budynku przy ul. Krzywej 4 w celu utworzenia dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3” – 1.3 mln zł

Zadanie to jest związane z rosnącymi potrzebami zapewnienia opieki żłobkowej w gminie. Powstanie dzięki temu 30 dodatkowych miejsc żłobkowych. Od 1 stycznia 2020 roku gmina Ząbkowice Śląskie będzie dysponowała 86 miejscami. Na ten cel samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus.

„Śladami wspólnej średniowiecznej historii” – 14 961,60 zł

Jest to zadanie wieloletnie, na które gmina Ząbkowice Śląskie wraz z miastem partnerskim Cervenym Kostelcem z Czech  otrzymała dotację w wysokości miliona euro. W ramach tego zadania w najbliższych latach zostanie m.in. wykonany remont dziedzińca zamkowego czy adaptacja wieży bramnej na punkt widokowy i sale wystawiennicze.

Dodatkowo radni wysłuchali i przyjęli sprawozdanie z funkcjonowania Ząbkowickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy za ubiegły rok.

ms. / em24.pl / UM Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Szybka sesja. Radni dali „zielone światło” na realizację inwestycji

    2019-05-31 12:12:42

    gość: ~Dziura

    ostatnio dodany post

    A kwiatowa na odcinku plac rózany do mieczykowej dziury że auto wpadnie i nie wyjedzie. Do domu Dominika nawet ładnie załatane a dalej to lepiej nie jechać. Jaki wniosek? No po prostu zabrakło smoły albo kasy. Wybory za 5 lat no to sie zrobi.

REKLAMA