Express-Miejski.pl

Pijani kierowcy, potrącenie motorowerzysty i kolejne oszustwo [raport policji]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kolejne internetowe oszustwo, następni pijani kierowcy oraz podróżujący bez uprawnień zatrzymani. Podsumowanie policyjnych działań w ubiegłym tygodniu.

Kilka dni temu 41-letni mieszkaniec Przedborowej (gm. Stoszowice) poinformował policję, że za pomocą portalu aukcyjnego dokonał zakupu motowiertarki akumulatorowej na kwotę 670 zł. - Mężczyzna wpłacił na podane konto wskazaną kwotę, ale do tej pory nie otrzymał towaru ani też zwrotu pieniędzy - informuje Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

10 maja około godz. 13 na krajowej ósemce w Szklarach policjanci zatrzymali do kontroli 39-latka z powiatu kłodzkiego, który jechał Fiatem Ducato z lawetą, choć miał wydany zakaz prowadzenia pojazdów. Taką karę na mężczyznę nałożył sąd w Kłodzku. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono, a pojazd którym podrożował został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym.

Tego samego dnia przed godz. 20 na ul. Wiejskiej w Złotym Stoku w ręce policantów wpadł 52-letni kierowca skutera, który nie dość, że podróżował jednośladem pijany to dodatkowo wjechał w zaparkowanego przy drodze Volkswagena Passata. - Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie - dodaje policjantka.

12 maja po godz. 11 mundurowi z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 38-letniego rowerzystę. - Mężczyzna, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, jechał rowerem ul. Złotostocką, choć wcześniej spożywał alkohol. Badanie wykazało u niego 1.28 promila.

6 maja około godz. 13 na krajowej ósemce w Ząbkowicach Śląskich miał miejsce także wypadek z udziałem motoroweru. - Kierujący jednośladem poinformował policję, że nieustalony kierowca samochodu z przyczepką, dokonując wyprzedzania, nie zachował ostrożności i zahaczył motorowerzystę. Ten nie zdołał zachować równowagi, upadł i w wyniku zdarzenia doznał złamania nogi, pozostając na obserwacji w szpitalu - informuje policjantka. 52-latek był trzeźwy, kierującego autem nie udało się ustalić.

Ponadto w okresie egzaminów maturalnych policjanci interweniowali też na terenie czterech szkół ponadgimnazjalnych w powiecie w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwym ładunku wybuchowym znajdującym się w placówkach. Podejrzanych przedmiotów po sprawdzeniu szkół nie znaleziono. Nie było też konieczności odwoływania egzaminów.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 2019-05-15 09:13:51

    gość: ~Basia

    ostatnio dodany post

    Potrąconego Pana ze skutera lub kogoś z jego rodziny proszę o kontakt na emaail:
    basia7852@gmail.com

REKLAMA