Express-Miejski.pl

Alarmy bombowe w szkołach. W dwóch matury ruszyły zgodnie z planem, w jednej ze sporym opóźnieniem

Alarm bombowy w trzech szkołach na terenie powiatu ząbkowickiego. Służby sprawdziły pomieszczenia we wszystkich trzech placówkach. Ładunków wybuchowych nie znaleziono jednak w żadnej z nich fot.: mwinnik / em24.pl

W dzień matury z matematyki pojawiły się informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych w trzech szkołach na terenie powiatu ząbkowickiego, gdzie odbywają się egzaminy.

Wiadomości e-mail z ostrzeżeniem otrzymali dyrektorzy Liceum Ogólnokszałcącego w Ząbkowicach Śląskich, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie.

- Informacja przesłana za pomocą poczty elektronicznej o zagrożeniu związanym z podłożeniem ładunku wybuchowego dotarła do nas wczoraj tuż przed północą. Sekretarka w dniu dzisiejszym przed godz. 8 odczytała wiadomość. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poinformowaliśmy straż pożarną i policję. W miarę możliwości służby sprawdziły pomieszczenia szkoły, szczególnie te, w których uczniowie piszą egzaminy. Podejrzanych ładunków nie znaleziono, więc uznaliśmy, że nie ma konieczności ewakuacji uczniów i drugi dzień egzaminów w naszej placówce rozpoczął się zgodnie z planem - tłumaczy Tomasz Błauciak, dyrektor ząbkowickiego ogólniaka. Podobnie było w Ziębicach. Tam informacja także wpłynęła za pomocą poczty elektronicznej wczoraj wieczorem i również została odczytana nad ranem. Dalsze procedury wyglądały podobnie jak w ząbkowickiej placówce. Ładunku wybuchowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach także nie znaleziono i uczniowie do testu z matematyki przystąpili zgodnie z planem, co potwierdza Joanna Smętkiewicz, dyrektor placówki.

Nieco inaczej wyglądała sytuacja w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie. Tam informację o możliwym ładunku wybuchowym na terenie szkoły odczytano stosunkowo późno. Strażacy w szkole pojawili się kilkanaście minut przed godz. 9. - Dyrektor szkoły podjął informację o ewakuacji 39 osób, które przebywały w obiekcie. Następnie sprawdzono pomieszczenia szkoły, ale podobnie jak w dwóch wcześniejszych przypadkach ładunku wybuchowego nie znaleziono - mówi Sławomir Sobieraj z ząbkowickiej straży pożarnej.

Po konsultacji z Centralną Komisją Egzaminacyjną dyrektor szkoły ks. por dr Krzysztof Deja otrzymał zielone światło, aby egzaminy rozpocząć z opóźnieniem. Uczniowie do szkoły wrócili więc ponownie po godz. 9, a egzaminy rozpoczęli z ponad trzydziestominutowym poślizgiem.

Informacje dotyczące alarmów bombowych pojawiły się już wczoraj w całej Polsce, przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych z języka polskiego. Wszystkie alarmy były fałszywe, co potwierdziło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dziś informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych pojawiły się w kolejnych szkołach i na chwilę obecną w żadnej nie znaleziono podejrzanego przedmiotu.

ms. / em24.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Alarmy bombowe w szkołach. W dwóch matury ruszyły zgodnie z planem, w jednej ze sporym opóźnieniem

  2019-05-07 09:56:17

  gość: ~Ja3

  Proponuje dać policjantom podwyżki, od dwóch lat informacje o bombach w marketach, sądach, urzędach, szkołach i nikt nie potrafi namierzyć grupy osób, która za tym stoi, a złapanie pojedynczych osób, przy tak szerokiej skali zjawiska, to raczej nie jest powód do dumy. No, ale podwyżki dać trzeba było, bo się obrazili i wielce strajkowali. Swoją drogą, ktoś to odczuł? Bo ja wcale.

 • 2019-05-07 10:20:08

  gość: ~pio pio

  Gdyby strjku nie było wszystko było by ok

 • 2019-05-07 10:41:14

  gość: ~mieszkaniec

  Zaraza broniarza dotarła do powiatu.Wszystko jest ok żyjemy dalej.Nauczyciele wywalczyli swoją sprawiedliwość.Brawo

 • 2019-05-07 10:43:57

  gość: ~mieszkaniec

  Ignorować takie informacje to z czasem dadzą sobie spokój. W końcu w Polsce niewilu jest takich co potrafią to zmajstrować.

 • 2019-05-07 10:52:51

  gość: ~mieszkaniec

  @~mieszkaniec Tu się mylisz w każdej szkole masz nauczyciela fizyki i chemi....

 • 2019-05-07 11:30:16

  gość: ~Granat

  @~mieszkaniec Może to ktoś z Twojej rodziny. Zadowolony jesteś z tego wpisu ?

 • 2019-05-07 11:39:54

  gość: ~mieszkaniec

  @~Granat nie odbezpieczaj sie

 • 2019-05-07 11:21:57

  gość: ~Ola

  @~mieszkaniec

  Może i mało ale nie można takich informacji ignorować, bo wyobraź sobie że ta bomba faktycznie by wybuchła.

 • 2019-05-07 11:22:19

  gość: ~bbb

  Buahaha , serio wierzycie ze to nauczyciele wywołuja te alarmy????

 • 2019-05-07 12:05:41

  gość: ~mieszkaniec

  @~bbb Nauczyciel to kto?Człowiek bez skazy,dasz sobie za nich rękę uciąć...Alarmy były nie tylko w powiecie

 • 2019-05-07 15:16:26

  gość: ~matura nie bzdura

  663 alarmy w szkołach o podłożeniu bomby.Przypadek?Zobaczcie na co stać grono pedagogiczne wysadzanie szkoły razem z uczniami.Co wam te pieniądze zrobiły z mózgu. Nauczyciele niby elita polskiego społeczeństwa.Wiosna wam zaszkodziła?

 • 2019-05-07 15:42:09

  gość: ~Kołek

  W tym chorym kraju przydałaby się ponownie okupacja, jak w czasie II WŚ, wtedy może społeczeństwo zaczęłoby jakoś współpracować, to co jest teraz to jedna wielka żenada.

 • 2019-05-08 09:38:32

  gość: ~pio pio

  ostatnio dodany post

  Jakby naprawde miał ktoś podłożyć bombe to był by ostrożny poczekał by aż wszystkie dzieci wyjdą ze szkoły bo to jest nalot na nauczycieli przynajmniej tak mi się wydaje.Jak ktoś chce zarabiać dużo kasy a mało pracować to zwykle tak się kończy jak w tym przypadku

REKLAMA