Express-Miejski.pl

Policyjne podsumowanie majowego weekendu na Dolnym Śląsku

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dolnośląscy policjanci ujawnili i zatrzymali 138 osób, które mimo wielokrotnych apeli, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Długi majowy weekend na dolnośląskich drogach przebiegł dość spokojnie. - Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W ciągu sześciu minionych dni doszło w naszym regionie do 25 wypadków, w których 37 osób zostało rannych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych zdarzeń - informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji.

Wśród wymienionych wypadków doszło do jednego wypadku śmiertelnego. Było to zdarzenie na terenie powiatu trzebnickiego, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku zginął 21-letni mężczyzna.

W ciągu sześciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 7027 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 386 osób. W ręce policjantów wpadło też 151 poszukiwanych, w tym 19 nieletnich.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. KPP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA