Express-Miejski.pl

Pięć godzin łowienia, walki z zimnym wiatrem i dużymi falami. Zawody gruntowe o mistrza koła

Gruntowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła 2019 fot.: PZW Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28 kwietnia na zbiorniku Topola odbyły się gruntowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Ząbkowice Śląskie 2019. Wzięło w nich udział 53 wędkarzy.

W tym roku ząbkowickie koło wprowadziło we wszystkich zawodach dodatkową kategorię wiekową +55 lat, aby seniorzy mogli rywalizować ze sobą i walczyć o tytuł Wędkarza Roku 2019. Tytuł ten zdobędą wędkarze, którzy osiągną najlepsze wyniki w zawodach rangi mistrzostw koła (spławik, grunt, spinning). 

Po pięciu godzinach łowienia i walki z zimnym wiatrem oraz dużymi falami najlepsi zawodnicy mogli się pochwalić niezłymi wynikami. Mimo, że tego dnia łowiono głównie niewielkie ryby: leszczyki, płocie, ukleje, okonie, to zdarzały się od czasu do czasu tzw. bonusy, czyli ryby sporych rozmiarów. Ostatecznie tytuł mistrza koła w kategorii open wywalczył Karol Pietkiewicz z wynikiem 4200 g. Kategoria Senior 55+ padła natomiast łupem Adama Rataja (2390 g). Obaj panowie będą reprezentowali koło i miasto Ząbkowice Śląskie na zawodach okręgowych, które odbędą się na zbiorniku Kozielno w maju.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki niedzielnych zawodów otrzymali puchary pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz ząbkowickie koło. Nie zabrakło również wspólnego grillowania oraz losowania dodatkowych nagród, które trafiły w ręce uczestników. Kolejne zawody już w maju, tym razem w metodzie spławikowej.

- To niesamowite, że nawet przy niesprzyjającej pogodzie, szalejącym wietrze i panującym chłodzie na zawody Koła PZW Ząbkowice Śląskie potrafi przyjechać ponad 50 uczestników – mówił prezes Daniel Ciepierski. - Taka frekwencja cieszy i dodaje sił do dalszego działania – mówił organizator wydarzenia.

Wyniki:

Kategoria Open:
I miejsce Karol Pietkiewicz - 4200 g
II miejsce - Mikołaj Hudy - 4170 g
III miejsce - Cyryl Chrobak - 3340 g 

Kategoria Senior +55:
I miejsce - Adam Rataj - 2390 g
II miejsce - Józef Badecki - 1940 g
III miejsce - Michał Huć - 1890 g 

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA