I etap zawodów Strefa MTB Sudety dla Adriana Brzózki. Rowerowe ściganie w Bardzie [foto]

Inauguracja MTB Strefa Sudety. Na starcie I etapu stanęło blisko 400 zawodników

Inauguracja MTB Strefa Sudety. Na starcie I etapu stanęło blisko 400 zawodników fot.: em24.pl

Pierwszy etap kolejnej edycji zawodów Strefa MTB Sudety po raz kolejny odbył się w Bardzie. W Wielką Sobotę na starcie stanęło blisko 400 zawodników.

Sportowcy rywalizowali na dwóch trasach - MINI (około 29 km) oraz MEGA (około 58 km). Tegoroczny start miał miejsce na moście kamiennym w Bardzie, skąd zawodnicy udali się w kierunku Hotelu Bardo, a następnie rywalizowali na górskim terenie na Przełęczy Wilczej i Przełęczy Mikołajowskiej.

Na dłuższym odcinku najlepszy okazał się Adrian Brzózka z Ustronia (JBG-2 Cryospace), który pokonał trasę w czasie 2h 30 min i 43 sek. 45 sekund po nim na mecie zameldował się Michał Kanera z Cervenego Kostelca (Ghost Team), a trzecie miejsce przypadło Filipowi Helcie z Boguszowa-Gorce jeżdżącemu w barwach SGR Specialized. Na mecie zawodnik ze srebrnogórskiego klubu pojawił się po 2h 32 min. i 15 sek. Szósty linię mety przekroczył Mikołaj Dziewa z Barda (SGR Specialized), który do zwycięzcy stracił 8 minut i 40 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Podgórska z Bielawy (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która dotarłą na metę jako 22 zawodniczka OPEN i jako pierwsza kobieta. Przejechanie trasy zajęło jej 3h i 6 sek. Po niej linię mety przekroczyła Magdalena Zielińska z Malca (KKW Nexelo Wałbrzych), osiągając wynik 3h 3 min i 18 sek. Ostatnie miejsce na podium w kategorii OPEN kobiet na dystansie MEGA przypadło Annie Sadowskiej z Krakowa jeżdżącej w Bike Atelier Team. Na mecie zameldowała się po 3h 3 min i 56 sek.

Na dystansie MINI najlepszy był Wojciech Karpierz z Bielawy (Dream Bike Bielawa) osiągając czas 1h 22 min i 7 sek. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Śliwińskiemu z Gliwic (RK Aluminium Bike Team), a trzecie Piotrowi Sułkowi ze Świdnicy (Bike Center Atak Sport Świdnica). Do zwycięzcy stracili oni kolejno 33 sekundy i 72 sekundy. Wśród pań jako pierwsza na mecie zameldowała się Marta Garnek z Dzierżoniowa jeżdżąca w barwach Dream Bike Bielawa. Pokonanie trasy zajęło jej 1h 41 min 43 sek. 29 sekund po niej linię mety przekroczyła Lenka Fridrichova z Hrnova (Ghost Team), a miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Natalia Grzegorzewska z Krosnowic (GLKS Orlęta Krosnowice), tracąc do zwyciężczyni 3 minuty i 9 sekund.

Organizatorem zawodów byli Hotel Bardo przy współpracy z gminą Bardo. Drugi etap w ramach zawodów Strefa MTB Sudety odbędzie się 5 maja w Walimiu.