Express-Miejski.pl

Ledwo wsiadł do auta. Następnie uderzał pojazdem w budynek, bo mylił „wsteczny” z „jedynką” [video]

Ledwo wsiadł do auta. Następnie uderzał pojazdem w budynek, bo mylił „wsteczny” z „jedynką” fot.: screen z filmu

Zataczając się wsiadł do samochodu, a następnie na jednej z ziębickich ulic próbował bezskutecznie manewrować samochodem. Miał blisko trzy promile.

O tym, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym przewożonych przez siebie pasażerów, policjanci przypominają na każdym kroku podczas różnych przedsięwzięć mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Są jednak tacy kierowcy, którzy popełniają je doprowadzając się do stanu skrajnego.

W Ziębicach policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który zataczając się wsiadł do samochodu, a następnie próbował bezskutecznie ruszyć autem. Mężczyzna starał się wbić bieg wsteczny, ale cały czas ruszał do przodu uderzając o budynek. Jeden z mieszkańców widząc co się dzieje podszedł do tego samochodu, wyłączył silnik i zabrał 34-latkowi kluczyki. Okazało się, że mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

O zdarzeniu informowaliśmy już w poniedziałek, w artykule pt. Był pijany jak bela. Wsiadł za kółko i trzykrotnie wjechał w budynek mieszkalny, teraz udostępniamy krótkie nagranie z wyczynów pijanego kierowcy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Uderzał pojazdem w budynek, bo mylił „wsteczny” z „jedynką” [Dolnośląska Policja]:

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA