Express-Miejski.pl

Ruszyły egzaminy ósmoklasisty. Dziś test z języka polskiego [foto]

Egzamin ósmoklasisty w szkole podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Trwa kolejny dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W powiecie ząbkowickim strajk nie przeszkodził jednak by egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się zgodnie z planem.

Dziś od godz. 9 uczniowie zmagają się z egzaminem z języka polskiego. Na rozwiązanie mają 120 minut. Jutro ósmoklasiści zmierzą się z blokiem zadań z matematyki. Ten egzamin będzie trwać 100 minut. W środę natomiast uczniowie napiszą test z języka obcego, a na jego rozwiąznie będą mieli półtora godziny.

W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdują się zarówno zadania ‎zamknięte (uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź).

Rozwiązania zadań otwartych sprawdzają i przyznają punkty egzaminatorzy wyznaczeni przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, natomiast w przypadku zadań zamkniętych są sprawdzane z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych (czytników kart odpowiedzi).

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane na egzaminie będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły średniej - liceum lub technikum. Oficjalne wyniki każdy z uczniów otrzyma w czerwcu.

mwinnik / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszyły egzaminy ósmoklasisty. Dziś test z języka polskiego [foto]

  2019-04-15 16:55:22

  gość: ~Olek

  Nauczyciele wracajcie do pracy i przestancie blaznowac.

 • 2019-04-15 17:01:55

  gość: ~Ala

  @~Olek
  Dziekuje tym nauczycielom dzieki ktorym odbyl sie egzamin . Pozostali do zwolnienia - zamiast byc ze swoimi uczniami woleli wybrac Broniarza.Dzieki komu mozecie pracowac- dzieki dzieciom , ktore zostawiliscie w momencie kiedy was potrzebowali.Wstyd.

 • 2019-04-15 17:44:39

  gość: ~Samoobrona

  Nauczyciele idzie spowolnienie gospodarcze co przyznają nawet tzw. ekonomiści popierajacy POKO. Więc bierzcie co rząd Wam proponuje bo niedługo to nic nie dostaniecie.

 • 2019-04-15 19:02:19

  gość: ~ZZ

  Nauczyciele przecież chwalą się, że z każdej strony słyszą słowa wsparcia. Na forach natomiast same posty potępiające strajk, oczywiście za wyjątkiem wpisów nauczycieli.

 • 2019-04-15 19:19:59

  gość: ~Anty

  ostatnio dodany post

  Szokujący przykład zajadłości, która uderza rykoszetem w uczniów! Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego nie może pogodzić się z faktem, że jego strajk nie storpedował egzaminów uczniowskich. Teraz domaga się, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała kwestie wprowadzonych w marcu przez MEN rozporządzeń, dzięki którym udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i pierwszy egzamin ósmoklasisty. Co najśmieszniejsze, Broniarz powołuje się na konstytucję!

REKLAMA