Express-Miejski.pl

Tragiczny początek weekendu. Śmiertelne potrącenie mężczyzny w Złotym Stoku [aktualizacja]

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Na drodze krajowej nr 46 nieopodal stacji paliw w Złotym Stoku doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez samochód osobowy Ford Galaxy.

Zdarzenie miało miejsce 13 kwietnia nad ranem. Nie żyje starszy mężczyzna. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Niewykluczone, że pieszy nagle pojawił się przed jadącym drogą krajową autem. Szczegóły zdarzenia ustala policja. Droga na odcinku, w którym doszło do potrącenia mężczyzny, była zablokowana przez kilka godzin. Utrudnienia zakończyły się po godz. 9. Kierowcy przez ten czas musieli korzystać z objazdów.

Więcej informacji po uzyskaniu komunikatu z policji.

[AKTUALIZACJA, 15.04, godz. 9.50]: Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 5. - Ze wstępnych informacji wynika, że 46-latek z powiatu nyskiego kierujący Fordem Galaxy potrącił 71-letniego mężczyznę, mieszkańca Złotego Stoku, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i dodatkowo nie posiadał elementów odblaskowych. Niestety, pieszy poniósł śmierć na miejscu. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o winie. Na miejscu przez kilka godzin pracowali biegli pod nadzorem prokuratora, a ciało 71-latka zostało zabezpieczone do dalszych badań. Kierowca Forda był trzeźwy. Po wykonaniu czynności został zwolniony, gdyż nie istniały żadne przesłanki do jego zatrzymania - wyjaśnia Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA