Express-Miejski.pl

Krajowa ósemka w gronie najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce

9 grudnia na krajowej ósemce za Ząbkowicami Śląskimi w kierunku Wrocławia doszło śmiertelnego w skutkach wypadku. 41-letni mieszkaniec Wrocławia jadący Hondą Accord zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Podróżował sam. Zginął na miejscu fot.: em24.pl

Tylko w ubiegłym roku doszło na niej do 223 wypadków, w których zginęło 41 osób.

Komenda Główna Policji opublikowała roczny raport dotyczący wypadków na drogach krajowych w Polsce. W 2018 roku służby ratunkowe do największej ilości tego typu zdarzeń wyjeżdżały na drogę krajową nr 7 prowadzącą z Żukowa koło Gdańska przez Warszawę do granicy ze Słowacją w Chyżnem. Na odcinku o długości 800 kilometrów (część trasy posiada status drogi ekspresowej) w ubiegłym roku doszło do 374 wypadków, w których zginęły 54 osoby, a 510 zostało rannych.

W górnej części niechlubnego zestawienia znajduje się krajowa ósemka. Trasa o łącznej długości 849 km w zestawieniu ilości wypadków za ubiegły rok zajmuje szóste miejsce w gronie 24 dróg. W 223 zdarzeniach śmierć poniosło 41 osób, a 293 zostały ranne. Na 23 miejscu pod tym względem jest droga krajowa nr 46, druga z tras krajowych, które biegną przez powiat ząbkowicki. W 2018 roku na 270 km odcinku drogi doszło do 108 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 167 zostało rannych.

Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych są: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Z policyjnego raportu wynika, że najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji charakeryzuje się grupa tzw. „młodych kierowców” w wieku od 18 do 24 roku życia.

PEŁNY I SZCZEGÓŁOWY RAPORT POLICJI DOTYCZĄCY WYPADKÓW W 2018 ROKU [KLIK]

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Krajowa ósemka w gronie najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce

    2019-04-17 09:27:07

    gość: ~aldi

    ostatnio dodany post

    A czy widział ktoś może kiedyś jakiś patrol policji drogowej na 8-semce. A przecież po tysiącu podwyżki dostali!!!

REKLAMA


REKLAMA